уторак, 26. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Нафтали Бенет: Заштита које обезбеђују вакцине против делта соја су мање ефикасне него што се очекивало
Хроника

Нафтали Бенет: Заштита које обезбеђују вакцине против делта соја су мање ефикасне него што се очекивало

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 17. јул 2021.

Премијер Израела Нафтали Бенет изјавио је да је заштита које обезбеђују вакцине "слабија него што смо се надали" против новог заразнијег делта соја вируса.

Вакцине саме неће решити проблем, рекао је он на састанку о процени ситуације коме су присустовали министри, здравствени званичници, чланови националног безбедносног савета, војске и полиције, пренели су израелски медији.

„У једну руку вакцине су ефикасне против вируса и ми обезбеђујемо неопходне залихе. Али вакцине нису довољне“, објаснио је Бенет, додавши да се делта сој шири по целом свету, а да се не зна тачно „до које мере вакцина помаже, али то је значајно мање“ против тог соја у односу на раније сојеве.

Бенет је подсетио да су се сви надали успоравању ширења заразе, али да то није случај ни у Израелу, који је спровео једну од најуспешнијих кампања вакцинације, нити игде у свету, те да је упркос томе циљ наставак рутинског живота уз прилагођавање коронавирусу.

На састанку је, између осталог, одлучено да се ускоро уведу пропуснице за вакцинисане за венчања, забаве и прославе у затвореном простору. У тој земљи је имунизовано 5.220.000 од преко 9,3 милиона становника, односно 57,6 одсто.

Од данас је предвиђена 24 часовна изолација за све путнике приликом уласка у Израел, укључујући вакцинисане или оне који су се опоравили од ковида -19, односно док не добију негативан резулта теста.

Они који се враћају из 15 земаља где је стопа заразе висока мораће да буду у карантину седам дана и са негативним резултатом теста.

На тој листи су Уједињени Арапски Емирати, Сејшели, Еквадор, Етиопија, Намибија, Гватемала, Хондурас, Зимбабве, Замбија, Намибија, Парагвај, Чиле, Колумбија, Костарика и Тунис.

Од 23. јула листа ће бити проширена Великом Британијом, Кипром, Турском, Грузијом, Угандом, Мјанмаром, Фиџијем, Панамом, Камбоџом, Кенијом и Либеријом.

Наредног петка Израелцима ће бити забрањено путовање у Шпанију и Киргистан јер ће се наћи на листи земаља се екстремном стопом инфекције, под условом да владин комитет усвоји захтев министара.

На тој листи су сада Узбекистан, Аргентина, Белорусија, Бразил, Јужна Африка, Индија, Мексико и Русија.

У четвртак је забележено 855 нових случајева заразе после три дана са више од 750 инфицираних.

Од око 65.000 тестова урађених у четвртак 1,52 одсто је било позитивно.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер