четвртак, 18. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Н1: Приштинске власти укидају МТС на Косову. Владимир Лучић: Убеђени смо да је то грешка. Спречавање рада МТС-а на КиМ силом значило би накнаду штете огромних размера на међународном суду
Хроника

Н1: Приштинске власти укидају МТС на Косову. Владимир Лучић: Убеђени смо да је то грешка. Спречавање рада МТС-а на КиМ силом значило би накнаду штете огромних размера на међународном суду

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 05. август 2023.

Директор Телекома Владимир Лучић рекао је за Танјуг да ће МТС, упркос одлуци приштинских власти да укину ту компанију на Косову и Метохији, наставити да послује и пружати сервис корисницима.

Он је истакао да у последњих неколико месеци, са тренутном влашћу у Приштини, јача притисак према њиховој компанији, али и да имају довољно снаге да се одупру притиску и да наставе да раде на територији Косова.

„Ми смо једна од ретких фирми која ради у свих шест земаља бивше Југославије и нигде немамо проблема, стога сматрам и да ово што се дешава је више ствар политичког притиска која, када се сведе на правни оквир, ми ћемо успети да се одупремо“, рекао је Лучић.

Он је подсетио да је компанија МТС д.о.о. формирана на основу Бриселског споразума и „уместо да буде пример добре примене Бриселског споразума, сада се крши Бриселски споразум, а врхунац је био папир за гашење који смо добили што је потпуно апсурдно и бесмислено те смо убеђени да нам је грешком послат“.

Поновио је да су одговорна лица МТС-а уписана са документима које су издале власти у Приштини.

„Разлог који су они навели, да један члан менаџмента има пасош где пише Република Србија, разлог за гашење фирме која је у власништву Телекома је толико бесмислен“, оценио је Лучић.

Додао је да је, будући да су поднели жалбе амбасадама у Приштини, Београду али и Бриселу, било тешко да објасне шта се десило јер је, према његовим речима, било врло тешко некоме да поверује да је институција могла да пошаље такав документ некој компанији.

„Ми смо убеђени да ће они увидети своју грешку и последице те грешке, као и да ће на нашу жалбу одговорити позитивно“, рекао је Лучић.

Истакао је да је у Бриселском споразуму јасно дефинисано њихово пословање, а према истом споразуму су власти у Приштини званично то и прихватиле, као и да постоје приштинске одлуке које су уписане у регистрима.

„Не могу да замислим ниједан други сценарио сем тога да ће се нама прихватити жалба. Будите сигурни да имамо снаге да се одупремо томе“, истакао је Лучић и додао да ако би неко силом покушао да спречи рад МТС-а на КиМ, то би значило накнаду штете огромних размера на међународном суду.

(Н1)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер