среда, 17. јул 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Мундобаскет: Кошаркаши Србије победили Литванију са 87:68 и пласирали се у полуфинале, ривал ће бити победник дуела Канада-Словенија

уторак, 05. септембар 2023.

Кошаркаши Србије победили су Литванију у полуфиналу Светског првенства 87:68 (24:25, 25:13, 24:17, 14:13). Ривал ће бити победник дуела Канада-Словенија.

Најбоље тимског издање Србије у најважнијој утакмици на Светском првенству.

После почетних четири узастопна поготка за три Литваније, наши играчи су изузетно агресивном одбраном на покушајима са дистнаце, дизањем руке на сваку шут, ометањем игре споља дошли до високе предности и потпуног заустављања ривала.

Феноменални Богдановић са 21 поеном, Милутинов који је успоставио ауторитет над Валанчијусом и "икс-фактор" Петрушев са 17 поена носили су наш тим у нападу.

Крај меча! Србија је у полуфиналу! 87:68

Изузетно тимско издање "орлова"! Следећи ривал су Словенија или Канада.

34' Литванија у "каналу", Србија се ближи полуфиналу - 82:57

Литванци без адекватних одговора, време тече, а стање на семафору је непромењено што се тиче угрожености вођства Србије.

Петрушев везује две тројке да "запечати судбину" Литванаца.

Крај треће четвртине - 73:55

Снажан продор Гудурића. Од прве петорке у игри тренутно смо Добрић и Србија се одлично држи.

Гудурићево проигравање за закуцавање Петрушева. Марко је у последњим минутима преузео нападе Србије својом агресивношчу и одлукама са лоптом.

Последњи напад Србије био је стрпљив, чекало се до последње секунде и окончан је продором успешним Аврамовића по левој страни.

27' Србија на плусу од 16 поена - 67:51

Трећа тројка Стефана Јовића! Из дриблинга у ситуацији један на један на левом крилу. Сјајан потез.

Нова одлична одбрана Србије и лагани поени у контри Аврамовића. Нови тајм аут Масквитиса!

25' Никола Јовић "кида" обруч! Србија у налету- 62:48

Огњен Добрић офанзивним скоком обезбеђује нови напад Србији. Никола Јовић користи конфузију у одбрани ривала да се ушуња под кош, следи ласерски пас Стефана Јовића за снажно закуцавање.

Валанчијунас улази у низ грешака и нервозу.

Нова тројка Стефана Јовића за тајм-аут Литваније.

23' Тројке оба Јовића - 55:48

Литванци отварају тројком Браздеикиса, па стају у зону у одбрани, која је помела наше играче. Валанчијунасови поени из рекета, па тројка Николе Јовића, потпуно самог на десној страни. После тога су Литванци вратили одбрану на човека.

Јовић торјком кажњава спуштање испод блока. Фаул Милутнова на Браздеикису, који је половичан са пенала.

Богдан! Тројка за крај првог полувремена! - 49:38

Капитен у последњем нападу за Србију преузима лопту и погађа далеку тројку! Монтејунас промашује отворени шут у последњој секунди за три на другој страни.

Богдановић игра феноменално са 18 поена - 6/7 за два, 2/3 за три.

Никола Милутинов добија дуел против Валанчијунаса са девет поена и четири скока. Одлична рола Филипа Петрушева са седам поена са клупе.

Тадас Седекеркис са 10 поена, од чега две везане тројке на самом старту меча, једини је двоцифрени играч код Литваније.

20' Србија суверено финишира прво полувреме - 46:38

Леп напад Србије после тајм-аута, за поене Милутинова после асистенције Богдановића. Перфектна егзекуција.

Богдановић омета Кузминскаса на шуту за три, трчи у контру и долази до нових пена. Исти литвански играч потом гази линију у наредном нападу.

Литванцима је потпуно стао шут за три.

18' "Орлови" одржавају предност - 42:36

Пар неуспелих напада Србије, на другој страни Нормантас у "офсајду" за лаке поене. Пешић тражи тајм аут.

17' Богдановић за три, Србија се "одлепила" ! 41:33

Враћена прва петорка Србије на терен. Милутинов поправља свој промашај новим јаким дуелом против Валанчијунаса. Добрић фаулира Јакубаитиса, Србија у бонусу. Плеј Литваније половичан са пенала.

Богдан поентира из пик енд рола флотером и долази до 10 поена. Затим и тројка! Тајм-аут Масквитиса!

Србија игра агресивну одбрану на високим уручењима, првом пасу и излазним кретњама, на сваки шут за три се истрчава подигнуте руке као сметња.

14' Аврамовић добија ударац у лице - 32:28

Велика енергија и притисак Алексе Аврамовић, извлачи фаул у нападу Јакубаитису и бонус Литваније. Добија ударац у усну, али без крви, остаје на терену.

13' Гудурић добија техничку грешку - 30:26

Гудурић фаулиран на шуту за три поена, погађа два од три. После реакције на досуђењи фаул, Гудурић добија техничку грешку флопинга симулирања примања ударца лактом.

11' Резерве Србије доносе предност нашој екипи, Петрушев нарочито - 28:25

Лепа сарадња Петрушева и Давидовца, па потом и полагање новог играча Филаделфије.

Крај прве четвртине - 24:25

Србија игра агерсивно на линији паса и бележимо украдене лопте, проблем праве одбијене лопте од шутева за три које завршавају у рукама Литванаца.

Шут Литванаца је привремено стао и нису имали толико отворених прилика као на старту меча.

Филип Петрушев је значајно допринео са клупе са пет поена.

8' Враћа се Србија - 20:20

Петрушев улази у игру уместо Милутинова и погађа торјку у првом нападу. Монтејунас му одговора зицером на другој страни. Никола Јовић поправља изнуђени шут Петрушева у последњој секунди напада из "одбојке" уз фаул за егал.

3' Четири тројке Литваније у низу - 10:16

Агресивна одбрана Богдановића, пресечен пас и поени у контри на другој страни. Валанчијунас решава Милутинова на ниском посту, па му даје тројку. Милутинов му узвраћа под кошем, тврдо и снажно.

Још три тројке у низу Литванаца, две Седекеркиса и Браздеикиса. Србија поентира из рекета, али слабо у одбрани за сада.

У нападу се Богдановић разиграо кретљама без лопте и полагањима.