петак, 21. фебруар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милош Вучевић: Данас је мање школа у блокади него пре Сретења. Није фер да сви приме плате и ако раде и уколико не раде
Хроника

Милош Вучевић: Данас је мање школа у блокади него пре Сретења. Није фер да сви приме плате и ако раде и уколико не раде

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 18. фебруар 2025.

 Председник Владе Србије у оставци Милош Вучевић тврди да је данас мање школа у блокади него пре Сретења. Апеловао је да све школе почну "нормално да функционишу". Навео је да је добро што је дошло до разговора представника Министарства просвете и Универзитета у Београду.

Премијер у оставци је истакао да се нада да ће се "сви дозвати памети и схватити да је тренутак за враћање у редовну наставу, како не би изгубили годину".

"Са тим нико нема право да се игра. Немојте децу да кажњавате. Мислим да је ово последња опомена. Постигли смо договор са онима који су били овлашћени. Мој апел да се све школе врате у нормално функционисање, ако вам је стало до угледа просвете", рекао је Вучевић.

Нагласио је да није фер да сви приме плате и ако раде и уколико не раде и поновио је да "школе нису место за политику".

"Разумем родитеље који су уложили уставне жалбе због повреде уставом загарантованог права на образовање јер има много људи који су незадовољни. Све је већа тензија. Апелујем на све – отворите школе", истакао је Вучевић.

"Добро је да декани разговарају са Министарством просвете"

Вучевић је поводом састанка представника Владе Србије и Универзитета у Београду навео да је добро што се разговара, као да ће таквих разговора бити још. 

"Добро је да разговарају декани са Министарством просвете", рекао је Вучевић.

Разговори између представника Универзитета у Београду и Владе Србије одржани су данас, а Универзитет у Београду је саопштио да је на састанку са представницима надлежних министарстава било речи о будућим изменама и допунама Закона о високом образовању и о нацрту који је проширени ректорски колегијум упутио Министарству просвете децембра 2024. и допунама нацрта које су упућене фебруара 2025. године.

(РТС)

 
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер