петак, 29. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милорад Додик: Комшић у писму изнео лични, а не став БиХ у вези са доделом награде Хандкеу
Хроника

Милорад Додик: Комшић у писму изнео лични, а не став БиХ у вези са доделом награде Хандкеу

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 18. октобар 2019.

Српски члан Председништва БиХ Милорад Додик упутио је писмо председнику Краљевске шведске академије наука Матсу Малму, у којем га је обавестио да је садржај писма који је упутио председавајући Председништва БиХ Жељко Комшић, у којем протестује због избора лауреата за књижевност Петера Хандкеа, његов лични став, а не став БиХ.

"Из медија смо сазнали да Вам се писмом обратио председавајући Председништва БиХ Жељко Комшић. Желим да Вас обавиестим да је садржај у писму господина Комшића његов лични став, а никако став БиХ, па Вас молимо да то писмо третирате као незадовљство појединца у БиХ", истакао је Додик у писму упућеном Малму.

Он је нагласио да Република Српска цени да је одлука да ову престижну награду добије Петер Хандке донесена уз пуну свест о вредности и значају његовог књижевног опуса без кога би свет у којем живимо сигурно био сиромашнији, саопштено је из кабинета српског члана Председништва БиХ.

Кампања која се води против Петера Хандкеа од тренутка када се сазнало за награду је покушај политизације културе и ревизије истине

"Доделом ове награде, и Нобелов комитет на најбољи начин се одужио том изузетном писцу и његовом делу. Кампања која се води против Петера Хандкеа од тренутка када се сазнало за награду је покушај политизације културе и ревизије истине", навео је Додик у писму.

Он је нагласио да је Нобелова награда за књижевност завршила у правим рукама и да је овом наградом Хандкеу враћено поверење у вредновање светских достигнућа у различитим областима, па и у књижевности.

Комшић је поново данас упутио писмо Малму у име, како је навео, грађана БиХ и у лично име, износећи низ критика на рачун Краљевске шведске академије наука, позивајући их да пре додељивања награде Хандкеу преиспитају своју одлуку.

(РТРС) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер