четвртак, 26. децембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Мило Ђукановић: Ускоро амбасадор Црне Горе у Приштини
Хроника

Мило Ђукановић: Ускоро амбасадор Црне Горе у Приштини

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 01. октобар 2009.

Црногорски премијер Мило Ђукановић јуче је негирао да је са косовским председником Фатмиром Сејдијуом имао званичан сусрет у Њујорку, током заседања Генералне скупштине Уједињених нација, навевши да су се њих двојица „срели само у пролазу, у згради УН”.

„Зашто бих имао разлога да било шта кријем. Црногорска јавност је о свим мојим званичним сусретима благовремено информисана”, додао је  Ђукановић на конференцији за новинаре поводом сто дана рада владе.

Он је рекао да је успостављање дипломатских односа с Косовом на нивоу амбасадора „поступак који има динамику и то ће ускоро доћи на дневни ред”.

Ђукановић је негирао да је током боравка у Сједињеним Америчким Државама најавио да ће се повући с функције премијера пре краја мандата, назвавши овакве вести спекулацијама.

Говорећи о проблемима у цетињској гимназији, где ученици штрајкују већ дуже од месец дана, Ђукановић је казао да влада улази у решавање проблема тако што ће доследно спровести законе и прописе.

Коментаришући оцене дела опозиције и интелектуалаца о наводно недемократском режиму у Црној Гори и писмо лидера Покрета за промене Небојше Медојевића америчком амбасадору Родерику Муру, Ђукановић је навео „да је то један од последњих камичака у мозаику све блеђег Медојевићевог аутопортрета и са презиром одбацујем инсинуације лидера Покрета за промене да сам денунцирао црногорску опозицију у САД, јер то није мој манир”.

Упитан зашто Црна Гора не примењује праксу Суда у Стразбуру у вези са казнама за кривично дело клевета, Ђукановић је рекао да је то питање из судске праксе и да би га требало упутити онима који су задужени за њено креирање, „пре свега председници Врховног суда”.

„Моја сугестија била би да мало професионалније радимо посао, мало више чувамо интегритет других личности од својих насртаја, па ће онда бити мало мање потребе да разговарамо о томе да ли су прописане казне за блаћење људи превише обимне”, поручио је Ђукановић.

(Политика)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер