субота, 27. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милан Роћен: Црна Гора нема никаквих спорних питања са Косовом
Хроника

Милан Роћен: Црна Гора нема никаквих спорних питања са Косовом

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 27. октобар 2009.

Подгорица – Црногорски министар иностраних послова Милан Роћен изјавио је да Црна Гора нема спорних граничних питања са својим суседима.

Роћен је, одговарајући на посланичка питања у парламенту, казао да је за протест мештана општине Пећ због постављања знакова обавештења на граничној линији између Црне Горе и Косова и наводног заузимања територије унутар Косова, сазнао из медија и да о том питању није било разговора између Приштине и Подгорице.

"Нема никаквих спорних питања са Косовом, па ни о демаркацији границе. Не желим да улазим у позадину тога , нити имам довољно релевантних информација, да бих могао јавно то да коментаришем", казао је Роћен.

Црногорски шеф дипломатије је казао да за Црну Гору нема тешких питања о којима се у разговору са суседима не би могло доћи до решења.

Роћен је казао да ће међудржавне границе које је установила Бадинтерова комисија бити основа за преговоре око разграничења са суседима.

Посланици опозиције су, међутим, оценили да протести мештана нису случајни, да ће питање разграничења са Косовом ескалирати.

Посланик Емило Лабудовић је саопштио да је у његовом селу на граници са Косовом, Албанци заузели већи део и да узурпирају пашњаке, крчме шуму а да гранична полиција Црне Горе не реагује.

Министар иностраних послова је саопштио и да је Црна Гора завршила разговоре о разграничењу са Албанијом и да се очекује да ускоро буде потписан споразум.

Роћен је прецизирао да се не зна када ће бити потписан споразум са Босном и Херцеговином због унутрашњих питања те земље, а да је са Хрватском на снази привремени споразум о разграничењу на Превлаци и да је у току процес налажења трајног решења.

Према његовим речима, са Србијом се разговори о разграничењу нису почели јер је Србија тражила одлагање због измене састава српске Комисије.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер