четвртак, 26. децембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > ЛДП: Има ли ДС у Београду снаге за корените промене
Хроника

ЛДП: Има ли ДС у Београду снаге за корените промене

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 25. октобар 2009.

После оставке Драгане Јовановић, градског секретара за здравство, изабране као нестраначке личности на предлог Либерално-демократске партије, та странка је позвала Демократску странку, као водећу у градској коалицији, да одговори да ли има снаге за корените промене.У ЛДП-у кажу да je притисак и на друге стручњаке који покушавају да одговорно управљају свакодневна ствар.

„По моделу, заједничке одговорности, а појединачних и нејасних интереса, град више не може да функционише. Бар не са нашим гласовима.Годину дана је прошло од наше одлуке да кроз подршку за већину коју је тражиo ДС спречимо да градом влада коалиција Шешеља, Вучића и Коштунице. Та подршка никада за нас није подразумевала бланко пристанак на политику која се од оне друге разликује само по именима. Зато данас тражимо одговоре, конкретне и оперативне, на све проблеме са којима се град суочава”, каже Дејан Ранђић, шеф одборничке групе ЛДП-а у Скупштини Београда.

Незадовољством странке Чедомира Јовановића изненађен је Зоран Алимпић, заменик председника Скупштине Београда и потпредседник Градског одбора Демократске странке. То , како наводи, не одражава односе какви су тренутно у градској управи и наглашава да ЛДП није раније говорио ни о каквом незадовољству. „У условима кризе, градска власт функционише како најбоље може”, наводи Алимпић додајући да ће евентуални проблеми међу коалиционим партнерима бити решени разговором са представницима ЛДП-а.

На питање какви ће бити следећи потези ЛДП-а у градској власти, Ранђић каже да неће ћутатипред „провинцијалним манирима због којиходлазе најбољи стручњаци, људи који су веровали да долазе у институције у које уносимо департизацију као модел односа и одговорности”.

„Нас незанима чију политику спроводераспојасани планери и налогодавци трошења пара Београђана. Зна се ко је на челу овог града, и одатле очекујемо одговор”, додаје он.

На разговор позивају и у Социјалистичкој партији Србије. Александар Антић, председник Скупштине града, признаје да постоје размимоилажења у градској власти састављеној од више странака, али каже да се она могу решити разговором о томе у ком правцу град треба да иде. „Не видим пуно простора за причу о незадовољству функционисањем градске власти. Оцену нашег рада дају грађани, а колико видим, они дају доста добре оцене”, истиче Антић.

Већину у градској скупштини чине листа За европски Београд која има 45 одборника, СПС–ПУПС–ЈС са шест и ЛДП са седам мандата.

(Политика)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер