Početna strana > Hronika > Košarkaši Srbije pobedili Australiju sa 87:61 i plasirali se u finale OI
Hronika

Košarkaši Srbije pobedili Australiju sa 87:61 i plasirali se u finale OI

PDF Štampa El. pošta
subota, 20. avgust 2016.

Košarkaši Srbije plasirali su se u finale Olimpijskih igara, pošto su deklasirali Australiju u polufinalu sa 87:61. Za zlato u Riju igraće protiv selekcije SAD u nedelju od 20.45.

Bila je to košarkaška simfonija u režiji dirigenta Miloša Teodosića. Igra za istoriju i prvu olimpijsku medalju u košarci još od 1996. godine, a sedmu ukupno za Srbiju na ovim Igrama.

Srebro je u džepu, protiv "Drim tima" smo pokazali da možemo u grupnoj fazi, ali će istinsko čudo biti potrebno za najsjajnije odličje.

Ipak, neverovatna partija i revanš "kengurima" sa onakvom odbranu daju nadu da možemo i sa Amerikancima, iako se NBA zvezdama ne preti.

Cela borba za finale protekla je času košarke jednog tima! Početak iz snova, iz udžbenika, brz, lepršav, razigran...

Ali, ključna je bila odbrana, odbrana i samo odbrana! Kao armiran beton, prolaza nigde nije bilo, naši igrači su se "pobili" sa rivalima, "grizli" za svaku loptu i onda se i napad otvarao u smeru velikog trijumfa. U prvoj četvrtini su primili samo pet (!) poena, a u drugoj 14.

Uz granitnu defanzivu, Teo je dirigovao napadom, odmah pogodio za samopouzdanje i svoje i ekipe, dok je Raduljica od starta i zakucavao, i pogađao sa distance, i tako poslao jasnu poruku kako je spreman da učini sve što treba da bi nosio sa rivalima.

Ono što je najbitnije, svako ko se u crvenom dresu našao na parketu dao je doprinos i kada je tako, onda prednost raste iz minuta u minut.

Već u prvoj deonici su stekli dvocifreno vođstvo i do kraja ga nisu ispuštali. Bilo je pravo uživanje gledati "orlove" i šou u režiji Teodosića, koji kao da je rešio da ovo bude njegova utakmica...

Pratili su ga svi, i Jokić NBA akcijama i skokovima, i Marković neverovatnom odbranom, i Bogdanović krunisanjem alej-upa, i Jović čitanjem Teovih dodavanja, ali i svi ostali!

Delovalo je da će stati možda u jednom trenutku, što se samo na kratko dogodilo početkom treće četvrtine, međutim, prednost nijednom nije bila ugrožena. Naprotiv, rasla je do neverovatnih plus 31 (76:45) četiri minuta pre kraja uz akcije za TV špice u poslednjoj deonici.

Hladna glava i vatra u srcu vodili su naše košarkaše do trijumfa, do finala, do sudara sa Drim timom za zlato!