среда, 31. јул 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Кошаркаши Србије победили Аустралију са 87:61 и пласирали се у финале ОИ

Кошаркаши Србије победили Аустралију са 87:61 и пласирали се у финале ОИ

субота, 20. август 2016.

Кошаркаши Србије пласирали су се у финале Олимпијских игара, пошто су декласирали Аустралију у полуфиналу са 87:61. За злато у Рију играће против селекције САД у недељу од 20.45.

Била је то кошаркашка симфонија у режији диригента Милоша Теодосића. Игра за историју и прву олимпијску медаљу у кошарци још од 1996. године, а седму укупно за Србију на овим Играма.

Сребро је у џепу, против "Дрим тима" смо показали да можемо у групној фази, али ће истинско чудо бити потребно за најсјајније одличје.

Ипак, невероватна партија и реванш "кенгурима" са онаквом одбрану дају наду да можемо и са Американцима, иако се НБА звездама не прети.

Цела борба за финале протекла је часу кошарке једног тима! Почетак из снова, из уџбеника, брз, лепршав, разигран...

Али, кључна је била одбрана, одбрана и само одбрана! Као армиран бетон, пролаза нигде није било, наши играчи су се "побили" са ривалима, "гризли" за сваку лопту и онда се и напад отварао у смеру великог тријумфа. У првој четвртини су примили само пет (!) поена, а у другој 14.

Уз гранитну дефанзиву, Тео је дириговао нападом, одмах погодио за самопоуздање и своје и екипе, док је Радуљица од старта и закуцавао, и погађао са дистанце, и тако послао јасну поруку како је спреман да учини све што треба да би носио са ривалима.

Оно што је најбитније, свако ко се у црвеном дресу нашао на паркету дао је допринос и када је тако, онда предност расте из минута у минут.

Већ у првој деоници су стекли двоцифрено вођство и до краја га нису испуштали. Било је право уживање гледати "орлове" и шоу у режији Теодосића, који као да је решио да ово буде његова утакмица...

Пратили су га сви, и Јокић НБА акцијама и скоковима, и Марковић невероватном одбраном, и Богдановић крунисањем алеј-упа, и Јовић читањем Теових додавања, али и сви остали!

Деловало је да ће стати можда у једном тренутку, што се само на кратко догодило почетком треће четвртине, међутим, предност ниједном није била угрожена. Напротив, расла је до невероватних плус 31 (76:45) четири минута пре краја уз акције за ТВ шпице у последњој деоници.

Хладна глава и ватра у срцу водили су наше кошаркаше до тријумфа, до финала, до судара са Дрим тимом за злато!