недеља, 12. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Кина: Никада нећемо заборавити ко је бомбардовао нашу амбасаду у СРЈ 1999. Нису нам потребна предавања оних који су прекршили међународно право
Хроника

Кина: Никада нећемо заборавити ко је бомбардовао нашу амбасаду у СРЈ 1999. Нису нам потребна предавања оних који су прекршили међународно право

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 17. март 2022.

 Њујорк, Пекинг -- Након оптужбе америчког председника да је Владимир Путин ратни злочинац, огласила се и Кина: Нећемо заборавити ко је бомбардовао нашу амбасаду у Југославији.

"Кина никада неће заборавити ко је бомбардовао кинеску амбасаду у Југославији и нису јој потребна предавања оних који су прекршили међународно право", саопштено је на сајту кинеске мисије при Уједињеним нацијама, а пренео је портал Спутњик.

Саопштење је, како се наводи, објављено као одговор на критику кинеског става по питању украјинске кризе од стране НАТО-а.

У саопштењу се још истиче да НАТО, будући да представља остатак хладног рата и највећи војни савез на свету, наставља да проширује своју територију и спектар операција.

"НАТО би морао добро да се замисли какву је улогу одиграо у обезбеђивању мира и стабилности у целом свету", наглашава се у тексту саопштења.

Претходно је генерални секретар НАТО-а Јенс Столтенберг позвао Кину да осуди специјалну операцију Русије у Украјини, о чијем почетку је 24. фебруара објавио руски председник Владимир Путин.

Министарство спољних послова Кине више пута је истицало да кад је у питању украјинска криза, Кина је увек поступала објективно и непристрасно, доносила независне судове и износила сопствени став на основу суштине самог питања. Поред тога, Кина је, како се наводи, увек позивала на дијалог и преговоре у циљу смиривања ситуације.

Седмог маја 1999. године услед бомбардовања Југославије од стране НАТО-а, погођена је и кинеска амбасада у Београду. Том приликом погинуло је троје људи, а више од 20 је рањено.

(Спутњик-Б92)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер