субота, 16. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Јенс Столтенберг: Војна неутралност не искључује сарадњу са НАТО; Србија одлучује хоће ли дати дипломатски имунитет припадницима Руског хуманитарног центра у Нишу; Вучић ће у среду посетити седиште НАТО у Бриселу
Хроника

Јенс Столтенберг: Војна неутралност не искључује сарадњу са НАТО; Србија одлучује хоће ли дати дипломатски имунитет припадницима Руског хуманитарног центра у Нишу; Вучић ће у среду посетити седиште НАТО у Бриселу

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 14. новембар 2017.

Генерални секретар НАТО Јенс Столтенберг изјавио је да тај војни савез поштује војну неутралност Србије и додао да Србија самостално треба да одлучи хоће ли дати дипломатски имунитет припадницима Руског хуманитарног центра у Нишу.

"Србија сама треба да реши хоће ли дати дипломатски имунитет припадницима Руског хуманитарног центра у Нишу. То ће на крају бити искључиво одлука Србије", рекао је Столтенберг у интервјуу за "Блиц".

Он је казао да НАТО поштује суверенитет сваке државе у одлучивању политичким и безбедносним ангажманима и да то исто очекују од Русије.

"Свако спољно мешање у демократске процесе неприхватљиво је. Људи у Србији и на читавом Западном Балкану врло добро знају колико би било опасно када бисмо се вратили у време када су етнички сукоби били изнад добосуседских односа, а популистички слогани и реторика подривали изгледе за европску интеграцију. Само српски народ може да одреди свој пут, али њихова одлука ма каква била мора бити заснована на чињеницама, а не на превазиђеним митовима и дезинформацијама", рекао је Столтенберг.

Он је казао да НАТО веома цени партнерство са Србијом и да је спреман да га унапређује кроз блиску сарадњу са српским властима.

"Неутралност не искључује сарадњу. НАТО је развио дубоку сарадњу с одређеним бројем неутралних држава укључујући Шведску, Финску и Аустрију", рекао је он и подсетио да ће председник Александар Вучић у среду посетити седиште НАТО у Бриселу.

(Бета, Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер