среда, 17. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Истраживање НСПМ: Против рудника литијума 55,5 одсто грађана Србије, „за“ 25,6 одсто
Хроника

Истраживање НСПМ: Против рудника литијума 55,5 одсто грађана Србије, „за“ 25,6 одсто

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 17. јул 2024.

Према најновијем истраживању јавног мњења Нове српске политичке мисли (НСПМ), 55,5 одсто грађана Србије је против отварања рудника литијума у долини Јадра.

У истраживању које рађено од 28. јуна до 5. јула ове године на узорку од 1.000 испитаника, а које је данас објављено на сајту НСПМ-а, 55,5 одсто грађана Србије је против отварања рудника литијума Рио Тинта у долини Јадра, 25,6 одсто је сагласно, док је неопредељених 18,9 одсто испитаника.

На питање: ‘Да ли бисте подржали отварање тог рудника уколико би Србија добила гаранције од Немачке и Европске уније да ће бити поштовани сви еколошки стандарди заштите околине?’, 52,1 одсто се изјаснило негативно, 33,7 одсто би у том случају подржало отварање рудника, док је 14,2 одсто грађана Србије ни у том случају нема став.

Уредник НСПМ-а Ђорђе Вукадиновић је агенцији Бета рекао да власт својом интензивном пролитијумском кампањом у последњих месец дана покушава да за реализацију пројекта „Јадар“ придобије неопредељене грађане, али да у томе нема већег успеха.

„Само осам одсто грађана би променило негативан став према отварању рудника, уколико би Србија добила гаранције од Немачке и Европске уније да ће бити поштовани сви еколошки стандарди заштите околине“, казао је Вукадиновић.

Према његовим речима, отварање рудника литијума, међу испитаницима, углавном подржавају присталице Српске напредне странке, „које беспоговорно подржавају све што каже Александар Вучић“.

„Противници пројекта су политички дисперзивни, међу њима су припадници опозиције, али и СПС-а, неопредељени, као и свих осталих политичких, социјалних и друштвених слојева и категорија“, рекао је Вукадиновић.

(Бета, НСПМ)

 
Пристигли коментари (0)
Пошаљите коментар

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер