уторак, 12. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > „Институт за европске послове“: 53 одсто грађана Србије за чланство у ЕУ и после „брегзита“, НАТО са минималном подршком
Хроника

„Институт за европске послове“: 53 одсто грађана Србије за чланство у ЕУ и после „брегзита“, НАТО са минималном подршком

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 25. јул 2016.

Више од половине грађана Србије, њих 53 одсто сматра да Србија треба да настави европске интеграције и поред изласка Велике Британије из Европске уније.

Истраживање јавног мнења, које је у првој половини јула спровео Институт за европске послове, биће у целости представљено јавности у четвртак, 28. јула.

Резултати показују и да грађани Србије више подржавају немачку политику у ЕУ од британске, у новонасталој ситуацији после Брегзита.

Занимљиво је је свега 9,8 одсто младих, старости од 18 до 29 година подржава чланство Србије у НАТО, док је код старијих од 60 година то случај са 13,2 одсто грађана.

Истраживање је показало да је скоро половина грађана, 29 одсто, за признање Крима као дела Русије, док се тај проценат пење на 59 одсто код популације између 18 и 29 година.

Такође, половина грађана сматра да је економска ситуација боља у ЕУ, исти број грађана сматра да се у ЕУ више поштују људска права и слободе. Ипак, уз све то, 49 одсто грађана сматра да руски модел друштва одговара српском друштву.

Када је у питању Косово и Метохија, 80 одсто грађана сматра да никада не би требало признати независност Косова и Метохије, па чак и ако је то услов за чланство у ЕУ.

(Блиц) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер