уторак, 05. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Ентони Годфри: Не слажем се са онима који тврде да је Влада Србије у политичке сврхе увела мере борбе против коронавируса - мере јесу стриктне, али су разумне
Хроника

Ентони Годфри: Не слажем се са онима који тврде да је Влада Србије у политичке сврхе увела мере борбе против коронавируса - мере јесу стриктне, али су разумне

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 16. април 2020.

 БЕОГРАД - Амерички амбасадор у Србији Ентони Годфри изјавио је данас да се не слаже са онима који кажу да је Влада Србије увела актуелне мере у политичке сврхе, а не због борбе против ширења пандемије вируса Covid-19.

Мере су рестриктивне, али разумне и подржане од стране научника, рекао је Годфри.

Амерички амбасадор тако је одговорио на питање Танјуга како види коментаре да су мере које Србија спроводи у борби против вируса Covid-19 заправо суспензија демократије.

Чуо сам критике о томе да су мере Владе Србије, у циљу спречавање ширења вируса, да заправо нису у том циљу, већ у политичке сврхе. Ја не сматрам да је тако. Ја видим да је Влада Србије усвојила веома стриктне, али такође веома разумне мере које подржавају научници

“Чуо сам критике о томе да су мере Владе Србије, у циљу спречавање ширења вируса, да заправо нису у том циљу, већ у политичке сврхе. Ја не сматрам да је тако. Ја видим да је Влада Србије усвојила веома стриктне, али такође веома разумне мере које подржавају научници”, нагласио је Годфри током онлајн конференције "Српско-амерички односи пред изазовима COVID-19".

Годфри је позвао све, као и сараднике у свом тиму, да поштују мере владе у Србији, како би се, каже, превазишао пик ове кризе што је пре могуће.

Додао је да је потребно сви заједно да радимо, укључујући и међународну заједницу, и да оставимо ову кризу иза нас.

Упитан да прецизира шта је подразумевао под тим да Србија и САД улазе у ново поглавље српско-америчких односа током ове кризе и након ње, Годфри је рекао да је хтео да каже управо то што је рекао, те да САД ради на томе како на најбољи могући начин да подржи Србију и Западни Балкан да изађу из ове кризе.

“Реч је и о подршци Европске банке за обнову и развој, о развоју финансијске корпорације, наставку развоја институција, а све у циљу како би Србија могла да одговори на сличне изазове и кризе”, закључио је Годфри.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер