среда, 05. фебруар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Економист: ДС чува главну улогу у влади, Николић има веће шансе у другом кругу
Хроника

Економист: ДС чува главну улогу у влади, Николић има веће шансе у другом кругу

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 07. мај 2012.

БРИСЕЛ – Угледни лондонски недељник „Економист” оцењује да ће Демократска странка очувати доминантну улогу у влади Србије без обзира ко буде добио премијерски мандат, а да Томислав Николић има боље шансе да добије у другом кругу председничких избора.

„Највероватнији резултат је оно што Французи зову 'кохабитација'“, каже се у коментару „Економиста” о исходу општих избора у Србији.

„Док Француска тек други пут у својој историји мења председника након првог мандата, а европски страх од нејасног исхода грчких избора расте, изгледа да ће будућа српска влада веома личити на претходну”, каже се у коментару „Економиста”.

Након навођења резултата општих избора у Србији, „Економист” преноси да је вицепремијер Ивица Дачић најавио да ће он бити премијер у новој влади, уз констатацију да је „највероватније у праву”.

(Tанјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер