субота, 29. јун 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Едита Тахири: Фуснота је прелазно решење
Хроника

Едита Тахири: Фуснота је прелазно решење

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 22. март 2012.

Шефица преговарачког тима Приштине Едита Тахири изјавила је да фуснота о регионалном представљању не значи трајно, него прелазно решење које је Косово прихватило због даљих евроинтеграција.

Едита Тахири, која је и „заменица косовског премијера“, разговарала је данас са заменицом  премијара Македоније, Теутом Арифи о односима и евроатланским интеграцијама, актуелној политичкој ситуацији на Косову, техничком дијалогу Београда и Приштине.

Говорећи о дијалогу Београда и Приштине, Тахири и Арифи су се сложиле да је технички дијалог између две стране у интересу грађана и повећању регионалне стабилности, који ће допринети убрзању европских интеграција Косова. 

Тахири је казала да је последњи договор о фусноти која ће се користити приликом регионалног представљања, решење прелазног карактера. Према њеним речима да Приштина то није прихватила била би заустављена европска интеграција Косова. Додала је да то показује управо спор око имена који Македонија већ дуго води са Грчком.

 “Македонија је прихватила споразуме око свог представљања имајући већу визију и циљ. Наш највећи циљ је да наша држава учестувује у свим регионалним иницијативама и шире као независна”, казала је Тахири новинарима у Приштини, након састанка са заменицом македонског премијера.

Она је истакла да је пре спразума о региналном представљању Косово представљао УНМИК и да то више није случај.

 “Још веће достигнуће је да смо овим споразумом испунили стандарде региналне сарадње. Сви ми који познајемо принципе ЕУ знамо да су регионална сарадња и добросуседски одоси главни услови за земље које желе да се интегришу у Европу”, додала је она.

Заменица премијера Макдоније Теута Арифи казала је да ће њена земља наставити да пружа подршку даљим европским интеграцијама Косова.

(КиМ Радио)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер