четвртак, 09. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Душан Никезић: Сваки посао власти са УАЕ, од партнерстава у Београду на води и Ер Србији до продаје ПКБ и Луке Нови Сад, је штетан за Србију. Ти уговори треба да се раскину и отета имовина врати у држави
Хроника

Душан Никезић: Сваки посао власти са УАЕ, од партнерстава у Београду на води и Ер Србији до продаје ПКБ и Луке Нови Сад, је штетан за Србију. Ти уговори треба да се раскину и отета имовина врати у држави

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 17. мај 2023.

 Потпредседник Странке слободе и правде Душан Никезић изјавио је данас да је сваки посао власти са Уједињеним Арапским Емиратима, од партнерстава у Београду на води и авиокомпанији Ер Србији до продаје Пољопривредног комбината Београд и Луке Нови Сад, штетан за Србију, због чега ти уговори треба да се раскину и отета имовина врати у држави.

Како је могуће да се у Београду на води само један стан прода за 2,6 милиона евра, а држава Србија од те фирме добије укупну дивиденду од 3,2 милиона евра, у години за коју кажу да ће “остати упамћена као званично најуспешнија у досадашњем пословању компаније”, упитао је Никезић.

Према његовим речима, дивиденда од само 3,2 милиона евра значи да ће бити потребно 625 година да овим темпом Србија поврати улог од две милијарде евра у земљишту, новцу парама и инфраструктури.

Арапски партнер је, од најављених 3,5 милијарди евра, уплатио само 80 милиона, добио удео од 68 одсто у “највећем градилишту на Балкану” и већ практично исплатио улог кроз дивиденду, приходе од управљања компанијом и камату на позајмицу, тврди Никезић.

Он је оценио да се зато за Арапе ради о “пројекту века”, у који нису унели ни паре, ни посебно знање, ни тржиште, а добили су већинско власништво и право управљања над огромном имовином, док је за Србију то “штета века”.

(Фонет)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер