среда, 17. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Драган Шутановац: Решење за КиМ да буде прихватљиво и за ЕУ
Хроника

Драган Шутановац: Решење за КиМ да буде прихватљиво и за ЕУ

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 18. децембар 2011.

БЕОГРАД - Министар одбране Драган Шутановац рекао је да се за Косово и Метохију мора наћи трајно и одрживо решење које ће бити прихватљиво за све који тамо живе, али и за Европску унију којој Србија тежи, без обзира на недавно одлагања кандидатуре.

Говорећи о оствареним реформама у Србији и препоруци ЕУ за статус кандидата, Шутановац је казао да је "јасно да смо испунили све услове, да смо ЕУ ближи него икада".

"На жалост, Србија има оптерећење које није имала ниједна држава која је приступала ЕУ. Због тога трагамо за одрживим решењем које ће бити прихватљиво како за све људе који живе на Косову и Метохији, тако и за ЕУ", рекао је Шутановац у интервјуу за "Прес".

Коментаришући могућност да Србија не добије статус кандидата ни у марту, он је навео да "није суштина у датумима, већ у модернизацији нашег друштва: постоје земље Европе које нису чланице ЕУ, али деле тај систем вредности".

"Прича о датумима не сме да нас обесхрабри, већ треба да нас мотивише да радимо што више. Незахвално је прогнозирати датум јер да све зависи само од нас, одавно бисмо били на много вишој позицији на европској лествици", казао је министар одбране.

Поводом позива председника Србије да Срби на Космету не пуцају на војнике Кфора, Шутановац је казао да је "најгори могући сценарио сукоб са међународном заједницом".

Говорећи о наступу ДС-а, чији је функционер, на наредним парламентарним изборима, Шутановац је навео да је питање о предизборним и постизборним коалицијама "запечаћено" и да "ДС неће улазити у коалиције које би појединцима донеле лични напредак, а назадовање у држави".

Партнери ДС-а у формирању будуће владе "нису странке опозиције, осим ЛДП-а", казао је он и додао да ће ДС обавити разговоре са многим странкама, међу којима су и странке националних мањина, актуелни коалициони партнери.

На питање да ли има подела у ДС-у, Шутановац је одговорио одрично.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер