недеља, 22. децембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Дмитриј Рогозин: Циљ санкција западних земаља је заустављање руског технолошког развоја, и неће бити укинуте у кратком временском року
Хроника

Дмитриј Рогозин: Циљ санкција западних земаља је заустављање руског технолошког развоја, и неће бити укинуте у кратком временском року

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 14. август 2014.

Потпредседник руске владе Дмитриј Рогозин оценио је да не постоје шансе да политички мотивисане западне санкције против Русије буду укинуте у кратком временском року.

Дмитриј Рогозин је, говорећи на војној изложби у Жуковском крај Москве, истакао да су санкције које су уследиле поводом украјинске кризе добрим делом покушај да се заустави технолошки развој, пре свега индустријских комплекса високе технологије, јавља агенција Итартас, преноси Танјуг.

"Нажалост, опсег санкција се проширује. Први пакет, други пакет, трећи пакет. …Ми знамо да бројимо барем до 10. Колико далеко ће ићи ове санкције против руске одбране, индустрије, финансија и инвестиција, можемо само да нагађамо", рекао је Рогозин.

Потпредседник руске владе наводи да је нова стратегија привредног развоја на бази сопствених ресурса питање дана, као и да би тако требало радити и да нема санкција.

Рогозин је нагласио да Русија нипошто не жели да подиже гвоздену завесу према западним партнерима нити да се креће у смеру самоизолације, већ жели сарадњу са светом.

Поздравио је стране партнере који су упркос неповољној политичкој клими били присутни на данашњој изложби и најавио да ће многе велике компаније наставити партнерство у производњи наоружања.

Рогозин је један од неколико десетина појединаца из Русије који се нашао на мети санкција САД и ЕУ због припадности уском кругу сарадника руског председника Владимира Путина.

Пре него што је 2012. године ушао у владу са задатком да модернизује војну индустрију, провео је четири године на функцији руског амбасадора у седишту НАТО-а у Бриселу.

(РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер