среда, 05. фебруар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Дејвид Камерон: Еврозона мора да реши своје проблеме или се суочава са могућим распадом
Хроника

Дејвид Камерон: Еврозона мора да реши своје проблеме или се суочава са могућим распадом

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 16. мај 2012.

Лондон -- Британски премијер Дејвид Камерон је поручио лидерима еврозоне да реше дужничке проблеме или су у опасности од распада тог блока као последица кризе у Грчкој.

То су досад најпесимистичнији Камеронови коментари о стању дужничке кризе у еврозони и сигурно ће разљутити европске лидере, које је прошле године неугодно изненадило одбијање Британије, која није чланица зоне евра, да усвоји нови фискални споразум Европске уније.

"Зона евра мора или да реши своје проблеме или се суочава са могућим распадом. То је избор који они морају да направе и не могу још дуго да одлажу доношење одлуке", рекао је Камерон.

Он је додао да "уколико еврозона жели да и даље постоји у садашњем саставу, мора да успостави одговарајућу заштиту од кризе и да предузме мере да заштити најслабије чланице блока, или ће у супротном морати да закључи како је разлаз неминован".

Стрепње да ће Грчка морати да напусти еврозону потресају финансијска тржишта откад су гласачи у тој земљи на изборима 6. маја ускратили поверење странкама које су подржавале примену оштрих мера штедње, договорених у замену за финансијску помоћ од ЕУ и Међународног монетарног фонда.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер