уторак, 29. април 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Дејан Вук Станковић: „У новинама има више негативних текстова о Вучићу и Влади него позитивних, што је доказ да нема цензуре“
Хроника

Дејан Вук Станковић: „У новинама има више негативних текстова о Вучићу и Влади него позитивних, што је доказ да нема цензуре“

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 06. децембар 2016.

 „На насловним странама штампаних медија у периоду од јула до октобра по први пут је више негативних, него позитивних текстова о влади и премијеру Александру Вучићу, а број негативних текстова о премијеру расте“, поручио је аналитичар Дејан Вук Станковић и потом закључио да „ови подаци јасно показују да медијске цензуре у Србији практично нема“.

То је закључак најновијег Кварталног медијаметра, односно анализе насловница водећих српских штампаних медија, укључујући недељнике, коју већ две године спроводи „Институт за јавну политику“ Бебе Поповића у сарадњи са Медијским архивом Ебарт и стручњацима који прате ову област.

Од свих чланова Владе највише негативних текстова је написано о Александру Вучићу, а број негативних текстова о премијеру премашује број позитивних по први пут у две године, од када се ради анализа, произлази из истраживања у које је Тањуг имао увид.

Највише негативних текстова о Вучићу објављено је у листовима Блиц и Данас, а највише позитивних у листу Ало.

Недељници су, показује истраживање, у континуитету антивладини с изузетком недељника Печат, који је критичан само према европској политици власти.

ђ

Одлика насловница свих недељника је, према оцени аналитичара Медијаметра, садржинска и реторичка искључивост и доминација полемике над дијалогом, уз изразити примат критичког писања о политици актуелне власти и, како се наводи, „негативну опсесију премијером Александром Вучићем“.

Кад је реч о политичким партијама, по први пут забележен је већи проценат негативних текстова о владајућим странкама  у поређењу са опозиционим странкама.

Аналитичар Дејан Вук Станковић каже да ови подаци јасно показују да медијске цензуре у Србији практично нема.

(Студио Б)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли мислите да ће у 2025. години бити одржани ванредни парламентарни избори?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер