четвртак, 16. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Бранислав Тиодоровић: Ако се овако настави, Кризни штаб ће морати да размишља о увођењу ванредног стања и полицијског часа
Хроника

Бранислав Тиодоровић: Ако се овако настави, Кризни штаб ће морати да размишља о увођењу ванредног стања и полицијског часа

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 13. децембар 2020.

 Епидемиолог и члан Кризног штаба Бранислав Тиодоровић је изјавио да није дошло до побољшања ситуације и додао да ће, ако се нешто не промени, морати да се размишља о увођењу ригорознијих мера.

Бранислав Тиодоровић језа РТС рекао да су постојеће мере сасвим добре ако би их се сви придржавали и ако би биле адекватно контролисане.

Тиодоровић каже да је струка очекивала да ће доћи до смиривања ситуације и да ћемо имати бољи тренд.

"То се није десило, можда постоји стагнација и није оптимистичка процена. Мораћемо да донесемо мере које ће можда бити ефикасније како бисмо остварили циљ и ушли у празнике бољи", истакао је епидемиолог.

Напомињући да нам "не треба лажни популизам", Тиодоровић је рекао да ће, ако се овако настави, Кризни штаб морати да размишља о увођењу ванредног стања и полицијског часа.

"То све зависи да ли ћемо показати одговорност", истакао је епидемиолог.

Указује да свакако морају бити уведене мере за држављане Србије који из иностранства долазе у земљу, и то мере попут оних које су на снази у тим државама.

"Негативан ПЦР тест, не старији од 48 сати, а они који га немају, мораће у карантин 10 дана. То је најсигурније да применимо што се већ примењује у Европи. Биће зелених листа, на којима ће бити неких земаља као што је Финска, која је најбоља, Естонија", навео је члан Кризног штаба.

Тиодоровић објашњава да сви извештаји, поготово у локалним самоуправама, говоре да се добро контролишу мере, а ипак се дошло у ситуацију да доста људи захтева хоспитализацију.

Упоредио је Крушевац са Трстеником, који има много мање становника, а број заражених у та два места је приближно исти.

"Ипак тамо нешто не функционише. Локална самоуправа мора боље да спроводи мере. Можда ће нас то довести у ситуацију да буду строже мере", напоменуо је епидемиолог.

(РТС)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер