петак, 19. јул 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Апелдорн: Одбојкашице Србије одбраниле титулу првака света победом у финалу Светског првенства у Холандији над Бразилом резултатом 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

субота, 15. октобар 2022.

Oдбојкашице Србије освојиле су ново светско злато након тријумфа над Бразилом у финалу Светског првенства 3:0 (26:24, 25:22, 25:22). Србија без изгубљеног меча освојила нову златну медаљу и тиме одбранила претходно освојено Светско првенство у Токију.

Велика борба, пожртвованост, уједначеност, мали број грешака, добри пријеми и ефикасни напади су неке од карактеристика којима се може описати финални дуел између Србије и Бразила.

Србија је била убедљивија, стабилнија и прецизнија у финалу Светског првенства.

Први сет је почео уједначено са спорадичним грешкама на обе стране.

Бразил је нешто боље почео утакмицу и стигао до предности од четири поена, али су одбојкашице Србије брзо узвратиле ефикасним нападима.

У већем делу првог сета резултатски, али играчки било је уједначено.

Одбојкашице Србије су тек у финишу првог сета стекле предност од два поена и након треће сет лопте тријумфовале у првом сету.

У већем делу другог сета одбојкашице Србије су имала добре сервисе за које противнице нису има имале решења.

Приликом сервиса Јоване Стевановић направљена је велика предност и серија од седам поена.

Међутим, Бразилке су брзо реаговале и сустгле Србију.

Након тога уследили су ефикасни напади што је резултирамо освајањем другог сета и растерећенијег уласка у нови, последњи на мечу.

У трећем сету Бразил је био потпуно немоћан, то је било приметно након првог вођства Србије у том сету.

Показале су иза бранице селектора Сантарелија да треба играти најбоље кад је најважније.

Репрезентативке Србије показале су озбиљност, зрелост и квалитет у финалном мечу што је резултирало освајањем нове златне медаље.

Крај меча, Србија - Бразил 3:0 (26:24, 25:22, 25:17)

Одбојкашице Србије освојиле су ново златно одличје на Светском првенству, након победе над селекцијом Бразила 3:0 (26:24, 25:22, 25:..).

Златну медаљу репрезентативке Србије у одбојци освојиле су без изгубљеног меча.

Велика предност за Србију у завршници трећег сета - 21:14

Тијана Бошковић силовитим нападима предводи репрезентацију Србије до велике предности у финишу трећег сета. Србија делује надмоћније.

Тајм-аут за Бразил

Након три везана везана поена за Србију, селектор Бразила затражио је тајм-аут.

Велика предност за Србију - 15:8

Одбојкашице Србије стичу велику предност у трећем сету. Одличном организацијом у фази одбране и још бољим нападима Србија долази до предности од седам поена.

Србија повећава предност - 10:6

Четири поена предности за Србију. Велика пожртвованост у редовима Србије.

Србија боља на старту трећег сета - 6:3

Долази Србија до прве предности у трећем сету.

Нешто боља игра српских одбојкашица, пре свега на пријему, а затим и ефикасним блоком стиче предности коју селектор Бразила покушава да прекине тајм-аутом.

Крај другог сета, Србија - Бразил 2:0 (26:24, 25:22)

Србија осваја други сет, као и у првом, опет је у финишу сервирала Катарина Лазовић.

Још једно изједначење - 22:22

Бразилке су сервисима помериле пријем и стижу до изједначења у другом сету, што доноси још једну напетост у мечу.

Србија растерећено у финишу другог сета - 21:18

Србија одржава предност од три поена у завршници трећег сета.

Србија сервисима мучи противнице

Сервисима Јоване Стевановић Србија преузима значајније вођство у финишу другог сета - 19:16.

Уродио је плодом Сантарелијев тајм-аут

Србија преузима вођство у другом сету- 17:16.

Тајм-аут Сантарелија - 16:13

После изједначења Бразил је опет направио предност од три поена, селектор Србије је затражио тајм-аут и поделио савете одбојкашицама.

Србија долази до изједначења - 12:12

Селектор Бразила је након изједначења затражио тајм-аут. Добрим сервисом Тијана Бошковић је омогућила снажан напад Србије.

Бразил одржава предност - 9:5

Слично као и у првом сету, Бразил је нешто бољи приликом сервирања чиме помера пријем Србије и омогућава лакшу одбрану.

Бразил појачава темпо игре - 6:2

На старту другог сета Бразил силовитим нападима стиче предност од четири поена.

Крај првог сета, Србија - Бразил 26:24

Након треће сет лопте Србија је освојила први сет.

Надмудривање у финишу, Србија има сет лопту - 24:22

Катарина Лазовић је добрим сервисом пореметила пријем Бразила. Србија има сет лопту.

Неизвесна и напета завршница - 20:20

Резултатски и играчки први сет је уједначен, спорадично вођство једног па другог тима, игра се по принципу поен за поен у већем делу првог сета.

Први тајм-аут на мечу, Србија на два поена предности - 16:14

Бразил је након вођства Србије од два поена затражио тајм-аут.

Резултатска клацкалица - 14:14

Траје велика борба у првом сету финалне утакмице, тренутно је меч у фази резултатске клацкалице.

Србија долази до вођства - 11:10

Србија добром одбраном и ефикасним пријемима стиже до предности.

Велика борба, Бразил повећава предност - 9:6

Велика борба на обе стране на самом почетку меча. Бразил повећава предност.

Бољи почетак за Бразил - 4:2

Нешто боље су ушле у меч одбојкашице Бразила и направиле два поена предности.

Почело је финале

Прва на сервису је репрезентација Србије, сервира Мина Поповић.

Интонирање химни

Италија освојила бронзану медаљу

Бронзану медаљу на Светском првенству у одбојци за жене освојила је Италија савладавши САД 3:0 (25:20, 25:15, 27:25).

Србија брани трофеј

Женска одбојкашка репрезентација Србије на Светском првенсту брани златну медаљу освојену 2018. године у Токију.

Тада је Бразил био седмопласирана екипа, а након 12 година опет ће имати прилике да се боре за светско злато.

Србија без изгубљеног меча до финала

Одбојкашице Србије су до финала дошле убедљивом игром и без изгубљеног меча на турниру.

Са друге стране, Бразил је изгубио само једну утакмицу и то од селекције Јапана у групној фази, касније им се Бразил реванширао победом у четвртфиналу.

Финале Светског првенства, Србија против Бразила

Домаћини 19. Светског првенства у одбојци за жене су Пољска и Холандија.

Градови у којима су игране утакмице били су: Гљивице, Лођ, Гдањск, Гелдерланд, Ротердам, Арнем и Апелдорн.

Репрезентације су играле мечеве кроз три етапе, две групне и једну елиминациону.

Финална утакмица између репрезентације Србије и селекције Бразила игра се у Апелдорну.