Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Politika: Dr Arčibald Rajs - sećanje na iskrenog prijatelja

Komentari (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 nedelja, 01 jun 2014 20:21
Teoreticar zavere i blagi paranoik
Ovog coveka ne treba traziti medju sto cuvenih srba. Treba ga traziti medju prvih pet.
Preporuke:
11
0
2 nedelja, 01 jun 2014 20:37
Drinko Končarević
Mi danas pišemo da je Dr Arčibald Rajs bio iskreni prijatelj Srbije. Ali šta to vredi kad njegove "slike i savete" nipodoštavamo svojim delima. On je nas podario hlebom a mi smo uzvratili kamenom. Dok god u svojim životima ne primenimo ono što nam je Dr Ačibald Rajs ostavio u amanet, možemo kazati da nam je bio prijatelj ali da ga mi nismo shvatili kao prijatelja. Dokle će trajati to neuzvraćeno prijateljstvo? Prijateljstvo na pola?
Preporuke:
10
0
3 nedelja, 01 jun 2014 20:56
Žalosna sova
Doktor Arčibald Rajs nije umro kako piše, nego je podlegao povredama kada ga je svojim sutomobilom zgazio bahati vozač. Njegovo veliko srce jeste postavljeno na Kajmakčalan kod spomenika srpskim herojima, ali su braća Bugari sve to rasturili 1941 i to mesto više nikada nije obnovljeno. U ostalom, imamo i spomenik palim Srbima u Kumanovu koji je korov zatrpao.Srbe i Srbiju više niko ne ceni ni za ič, misle da nestanemo kao Hazari.Ali, ima iskrica nade na Istoku, nije mrtav mali Radojica, nije mrtav no se pritajio.Daće Bog, biće ono - Treća sreća sa braćom Rusima.Srbija je večna dok su joj deca verna !
Preporuke:
7
1
4 nedelja, 01 jun 2014 21:13
Pavle Sarapa
Dr Arčibal Rajs je razmišljao i davao savete kao da je najumniji Srbin i to niko ne osporava niti može. Međutim zanimljivo bi bilo promisliti šta bi taj plemeniti stranac Švajcarac danas savetovao našim Vojvođanima. Hajde da pokušamo to pogoditi i imitirati da vidimo kako bi to izgledalo i kakve bi bile reakcije iz pojedinih grupacija vojvođanskog društva. Da vidimo kako bi reagovali autonomaši, kako neutralci, kako pasivnjaci i kako ostali pozitivno aktivan deo stanovništva ?
Preporuke:
3
0
5 ponedeljak, 02 jun 2014 06:17
Reddy
Ovaj čovek je hvalio srpskog seljaka i borca! Nikako izdajničko srbijansko polugrađanstvo. Srbijanci su mu uzvratili nezahvalnošću a onaj ratni profiter, Barjaktarević, čistokrvni Srbijanac, sve je uradio da ovaj časni čovek nestane. To je pravo lice Srbije i Srbijanaca. To su činjenice a protiv njih lupati dislajkove je vrhunac gluposti. Ali, ni to nije isključeno jer u pitanju je etno-melanž.
Preporuke:
0
2
6 ponedeljak, 02 jun 2014 07:28
Starosrbin
Neizbrisiva scena koja će ovog plemenitog čoveka doživotno vezati za Srbiju bili su poslednji životni trenutci teško ranjenog mladog vojnika koji odlazi s osmehom govoreći g.R.A Rajsu:,,Za Srbiju brate,za Srbiju." Ista je svim dosadašnjim pokazala da nije bila dostojna ljubavi ovog plemenitog čoveka.Kaljuga bila,kaljuga ostala.
Za neupućene Turci Hazari nisu nestali već su se konvertovali u današnje Aškenaze.(Potpuna njih. judeizacija (saveznika Vizant.u borbi protiv nadirućeg islama) izvršena je od 740-800g. pod kaganom Bulanom.
To piše i u njih. encikloped.a najveći poznavaoci su Hazar bivši prof. univerz. u Tel Avivu Artur Kestler čiju knjigu,,Trinaesto pleme" možete pronaći na netu kao i prof.Danlop.
Ruski knez Svjatoslav je 965g.razorio srce te moćne države Sarkel.(Treća po moći tog vremena a nema je u dan.udžbenicima!?).Nakon toga većina se raseljava duž Rusije pa do dan.Nemačke.Pogledajte današnji grb Ukrajine koji je sličan grbu Hazarije.
Da li je posredi osveta Rusiji za staru ranu?
Preporuke:
2
0

Anketa

Da li mislite da će u 2025. godini biti održani vanredni parlamentarni izbori?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner