петак, 22. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Заменик помоћника министра одбране САД: САД високе цене сарадњу Србије са НАТО у оквиру Програма Партнерство за мир
Хроника

Заменик помоћника министра одбране САД: САД високе цене сарадњу Србије са НАТО у оквиру Програма Партнерство за мир

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 03. март 2016.

 БЕОГРАД - Први потпредседник владе и министар спољних послова  Србије Ивица Дачић примио је заменика помоћника министра одбране САД Мајкла Карпентера који је указао да његова земља високо цени сарадњу Србије са НАТО у оквиру Програма Партнерство за мир, поштују став Србије о војној неутралности и опредељење Србије да сама изабере садржину сарадње у оквиру тог програма.

Како је саопштено из Министарства спољних послова, Дачић је истакао да наша земља и САД веома добра сарађују у домену безбедносне политике и војне сарадње као и да има простора за даље унапређење сарадње, као и у другим областима билатералне сарадње које су у континуираном успону.

Обострано је изражено задовољство реализованим пројектима под окриљем програма сарадње са Националном гардом Охаја као и активностима САД-а у пружању подршке јачању капацитета војне базе „Југ“ са циљем да она добије статус центра за обуку Партнерства за мир.

Шеф српске дипломатије нагласио је да је Србија војно неутрална, али да препознаје простор у оквиру расположивих механизама Партнерства за мир за даље јачање сарадње у заједничком интересу и у циљу обезбеђивања трајне стабилности у региону.

Заменик помоћника министра одбране САД-а  Мајкл Карпентер се сложио са оценом о позитивном тренду у унапређењу билатералних односа и интензивном билатералном дијалогу на свим нивоима. 

Указао је да САД високе цене сарадњу Србије са НАТО-ом у оквиру Програма Партнерство за мир, поштују став Србије о војној неутралности, као и опредељење Србије да сама изабере садржину сарадње у оквиру Програма Партнерства за мир.

Током разговора било је речи и о борби против међународног тероризма, којој Србија даје свој активан допринос, као и о актуелној мигрантској кризи која представља озбиљан изазов за који се мора пронаћи заједнички одговор.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер