недеља, 16. октобар 2022. | |
На Србију се врши снажан притискак Запада, али Москву и Београд повезују не само обострано корисни односи, већ и историјско памћење, сматра председавајући одбора за одбрану Савета Федерације Русије Виктор Бондарев.
„Ипак, елементи здравог разума и даље постоје у властима европских земаља. Министар унутрашњих послова Србије Александар Вулин рекао је да физичко постојање земље зависи од њеног пријатељства са Русијом“, написао је сенатор на свом Телеграму. Према његовим речима, Русију и Србију је увек спајало пријатељство. „Међутим, под притиском неких западних земаља, Србија сада покушава да остане неутрална, не подржава Русију на међународној сцени. Иако нам ова земља није увела санкције, не показује исто пријатељство. Конкретно, није признала присаједињење нових субјеката – ДНР, ЛНР, Запорошке и Херсонске области – у састав Русије“, нагласио је он. Наравно, овај поступак има прагматично објашњење, невезано за антируски политички вектор: признање би испровоцирало косовске сепаратисте да ту чињеницу искористе у своје сврхе, сматра Бондарев. „Надам се да ће у Србији преовладати не само рационална размишљања о користи од сарадње са Русијом, већ и историјско памћење и национална савест“, истакао је он.
Према његовим речима, колико су добра Русија и Совјетски Савез учинили овој земљи треба да се сећа генерација Срба која сада живи и доноси политичке одлуке. „Видимо куда иду земље Европске уније својим заборавом и незахвалношћу: у дегенерацију, кризу и потпуну зависност од САД. Европска унија престала је да буде један од ‘полова’, један од центара одлучивања у мултиполарном свету“, оценио је сенатор. А саме Француска, Немачка, Пољска, Чешка, Данска, Белгија и сличне су одавно изгубиле своју независност, закључио је Бондарев. (Спутњик) |