уторак, 30. јул 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Тони Блер тражио 450.000 евра за говор на Светском форуму о глади
Хроника

Тони Блер тражио 450.000 евра за говор на Светском форуму о глади

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 03. јун 2015.

Бивши премијер Велике Британије Тони Блер одбио је да говори на Светском форуму о глади који је одржан прошлог викенда у Стоклолму, јер организатори нису хтели да му исплате баснослован хонорар од око 450.000 евра, колико је тражио за двадесетоминутни говор.

Организатори Форума једноставно нису могли финансијски да изађу у сусрет оваквом захтеву Тонија Блера, те је он обрисан са листе говорника.

Прехрамбена компанија "Eat", која је спонзорисала Светски форум о глади, одлучила је да не плати баснослован новац бившем британском премијеру, назвавши га "звездом падалицом, чија је слава на заласку."

Блер није званично потврдио ове тврдње, већ навео да се са скупа повукао због "претходно уговорених обавеза."

Потврђено или не, тражење овакве цифре за појављивање на једном скупу који за циљ има решавање проблема глади у свету је заиста ван сваког здравог разума.

Наводно, новац би био уплаћен фондацији "Чери Блер." То би значило да би Тони Блер, за сваку секунду говора на Форуму био плаћен невероватних 380 евра.

Британски медији, пре свега "Индепендент", су неколико пута оптуживали Блера за стицање енормног богатства за време свог политичког мандата, и тврдили да бивши премијер на свом банковном конту поседује око 140 милиона фунти.

Наравно, Блер је то неколико пута демантовао, и инсистирао на тврдњи да та сума износи око 25 милиона.

Док га медији у родној земљи критикују, Блер се губи време већ наставља да увећава своје богатство, бавећи се консултантским пословима. Незванично се тврди да је од колумбијске и казахтанске владе за своје консултантске услуге добио милионске цифре.

В. Филиповић

(Блиц)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер