недеља, 24. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Томо Зорић: Нагодба са Светланом Ражнатовић је велика победа тужилаштва
Хроника

Томо Зорић: Нагодба са Светланом Ражнатовић је велика победа тужилаштва

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 12. април 2011.

Више јавно тужилаштво у Београду закључило је споразум о признању кривице са фолк певачицом
Светланом Ражнатовић и њеном сестром Лидијом Оцокољић по коме ће оне да плате држави 1,5 милиона евра и издржаваће казну кућног притвора, изјавио је данас портпарол тужилаштва Томо Зорић. Зорић је агенцији Бета рекао да је споразум велика победа тужилаштва.

"Тужилаштво је задовољно постигнутим споразумом и сматрамо то великом победом тужилаштва. Није важно на чији предлог је споразум постигнут, најважније је да су се обе стране усагласиле. Оптужене су такође задовољне, јер су добиле мање казне од оних које би евентуално биле изречене на суду", казао је Зорић агенцији Бета. Зорић је казао да су оптужене признале кривицу - Ражнатовић да је извршила кривично дело злоупотребе службеног положаја у продуженом трајању у вези продаје 10 фудбалера и кривично дело недозвољеног држања оружја, а Оцокољић злоупотребу службеног положаја.

Према споразуму, Ражнатовић је за кривично дело злоупотребе службеног положаја кажњена са девет месеци кућног притвора, а за недозвољено држање оружје са три месеца односно са годину дана затвора по јединственој казни и у то се урачунава четири месеца које је певачица провела у притвору.

Светлана Ражнатовић ће дакле у кућном притвори провести осам месеци и за то време нема право да се појављује у јавности, а Лидија Оцокољић је кажњена са шест месеци од којих се такође одбија време проведено у притовору. Зорић је истакао да износ од 1,5 милиона евра "ставља у сенку све до сад предузете сличне мере у правосуђу" односно да је то убедљиво највећи износ који ће бити уплаћен у кривичним поступцима. "Истичем да је реч о ефективном новцу, а не о имовини и другим стварима које захтевају чување и лицитацију", додао је портпарол. Зорић је казао да ће тужилаштво и убудуће у другим случајевима тежити постизању споразума, јер је то тековина модерне демократије у развијеним земљама. "Уколико Виши суд прихвати споразум случај ће бити окончан једном правоснажном пресудом на једном главном претресу, што ће допринети смањењу трошкова поступка и допринети ефикасности самог кривичног поступка", казао је Зорић.

Он је истакао да ће 1,5 милиона евра бити уплаћено у буџет Србије по правоснажности пресуде. Сестре су оптужене да су од продаје 10 фудбалера клуба Обилић незаконито прибавиле четири милиона немачких марака и око 3,5 милиона долара од 14. августа 2000. до 21. маја 2003.

У оптужници се наводи да су директор и спортски директор Обилића Драгиша Бинић и Јован Димитријевић уклонили препреке за извршење кривичног дела и оштетили клуб за 2,9 милиона долара закључивањем уговора од три милиона долара са ФК Локомотива" из Москве за продају Милана Обрадовића који није био евидентиран у Обилићу.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер