Početna strana > Hronika > OI u Tokiju: Tijana Bogdanović osvojila bronzanu medalju u tekvondou
Hronika

OI u Tokiju: Tijana Bogdanović osvojila bronzanu medalju u tekvondou

PDF Štampa El. pošta
subota, 24. jul 2021.

Srpska tekvondistkinja Tijana Bogdanović, pobedom nad Japankom Jamadom, uspela je da stigne do bronzane medalje.

Bogdanović je poražena u prvoj borbi, ali je kroz repesaž stigla do prilike da se bori za medalju.

Nakon pomenutog trijumfa nad Kineskinjom Vu, savladala je domaću takmičarku Jamadu rezultatom 20:6 i time je osvojila drugu medalju za Srbiju na 32. letnjim Olimpijskim igrama.

Druga olimpijska medalja Bogdanovićeve

Tijana Bogdanović bila je srebrna u Riju, a sada se okitila drugim medaljom na Igrama.

Tijana je donela Srbiji drugu medalju na Igrama u Japanu, posle Damira Mikeca koji je osvojio srebro.

Vodila je Tijana sa 5:2 posle udarca u glavu, ali je nakon prve runde bilo izjednačeno - 5:5. Jamada u bukvalno poslednjem sekundu runde zadala udarac nogom u glavu koji nosi tri poena. Mogao se u prenosu čuti Tijanin trener koji je savetovao da ne napada nego da čeka Japanku.

Povela je Tijana 7:5 u drugoj rundi nakon udarca nogom u telo. Potom je Japanka kažnjena, udarila je ispod pojasa, a Tijana povela 8:5.

Na početku treće runde Tijana je zadala udarac u glavu Japanki i povela 13:5, a potom još jedan udarac za nedostižnih 16:5 nakon video provere.

Japanci su tražili video čelendž. Ali, gotovo je, Tijana osvaja bronzanu medalju pobedom protov Jamade 20:6.

Podsećanja radi, Tijana je poražena na startu takmičenja. U kategoriji do 48 kilograma bolja je bila Adrijana Serezo Iglesijas rezultatom 12:4. Ali, Serezo se plasirala u finale i povukla Tijanu u repasaž.