Početna strana > Hronika > SAD: Novak Đoković posle velike borbe i preokreta savladao Karlosa Alkaraza 2:1 (5:7, 7:6, 7:6) i treći put u karijeri osvojio Masters u Sinsinatiju

ponedeljak, 21. avgust 2023.

Novak Đoković posle velike borbe i preokreta savladao Karlosa Alkaraza 2:1 (5:7, 7:6, 7:6) i treći put u karijeri osvojio Masters u Sinsinatiju. Novak izgubio prvi set, pa umalo kolabirao na terenu, ali je uspeo da se izvuče sa ivice ambisa i posle dva iznurujuća seta došao do velike pobede nad prvim teniserom sveta.

Novak dolazi do titule u Sinsinatiju, 7:4 u taj-brejku trećeg seta!

Novak na startu pravi mini-brejk, a onda posle dugačke razmene udaraca i dobrog drugog servisa vodi 3:0.

Alkaraz Novakovom greškom dolazi do 3:1, a onda i do samo poena zaostatka.

Španac je odličan na mreži, pravi mini-brejk i na promenu strana odlazi se sa nerešenim rezultatom - 3:3.

Novak je poveo 4:3, a posle izgubljenog poena srpski teniser pravi mini-brejk i vodi 5:4.

Odličnim servisom Novak dolazi do pete meč lopte, a posle greške Alkaraza stiže i do pobede!

Igraće se taj-brejk u odlučujućem setu - 5:7, 7:6, 6:6

Pobednika meča odlučiće taj-brejk trećeg seta.

Odnos u ukupnom broju osvojenih poena je 126:124 u korist Đokovića.

Novak ne koristi četiri brejk lopte - 5:7, 7:6, 5:6

Čak četiri brejk lopte nije iskoristio Đoković, pa će u narednom gemu servirati da izbori taj-brejk trećeg seta.

Nije kraj, Alkaraz pravi brejk za 5:7, 7:6, 5:5

Nove dve meč lopte nije iskoristio Novak, ali zato Alkaraz koristi četvrtu brejk priliku u gemu i dolazi do izjednačenja 5:5.

Nestvaran tenis na Centralnom terenu kompleksa u Sinsinatiju.

Novak servira za meč - 5:7, 7:6, 5:4

Dve meč lopte nije iskoristio Novak na Špančev servis, ali sada će servirati za titulu u Sinsinatiju.

Đoković na gem do titule - 5:7, 7:6, 5:3

Novak vodi 5:3 u trećem setu i još jedan gem mu nedostaje da treći put u karijeri podigne trofej namenjen pobedniku Mastersa u Sinsinatiju.

Brejk za Novaka - 5:7, 7:6, 4:3!

Petu brejk loptu u gemu, sedmu u setu, Novak koristi i vodi 4:3 u odlučujućem setu!

Neverovatan tenis igraju dvojica najboljih svetskih tenisera, iako je finale Sinsinatija ušlo u četvrti sat.

Novo izjednačenje u trećem setu - 5:7, 7:6, 3:3

Zapretio je Alkaraz, ali Novak sjajnim servisima dolazi do novog izjednačenja u trećem setu.

Đoković je od početka osvojio poen više od protivnika.

Đoković ne koristi dve brejk lopte - 5:7, 7:6, 2:3

Imao je Novak dve brejk prilike, ali Alkaraz ne dozvoljava srpskom teniseru da mu oduzme servis.

Izuzetno kvalitetan tenis igraju Novak i Karlos, uprkos umoru i teškim uslovima za igru tokom većeg dela meča.

Novak ubedljiv za 5:7, 7:6, 2:2

Bez izgubljenog poena Novak dolazi do izjednačenja u trećem setu - 2:2.

Brz gem za Španca - 5:7, 7:6, 1:2

Alkaraz uz samo jedan izgubljen poen dolazi do prednosti od 2:1 u trećem setu.

Novak dolazi do izjednačenja - 5:7, 7:6, 1:1

Izuzetan tenis igraju dvojica najboljih svetskih igrača. Novak dolazi do izjednačenja u trećem setu - 1:1.

Alkaraz osvaja prvi gem u trećem setu - 5:7, 7:6, 0:1

Puno grešaka na obe strane u početnom gemu trećeg seta. Ipak, Alkaraz čuva svoj servis i vodi 1:0.

Nema više sunca na Centralnom terenu u Sinsinatiju, što očigledno prija Novaku.

Novak ponovo bio u svlačionici, Alkarazu se ukazuje lekarska pomoć

Đoković je i posle drugog seta zatražio od sudije da ode do svlačionice, što je Alkaraz iskoristio da mu se ukaže lekarska pomoć i previje prst na desnoj ruci.

Đoković se vratio sa ivice ponora i izborio treći set - 5:7, 7:6

Sredinom drugog seta delovalo je kao da Novak neće biti u stanju da nastavi meč, ali je srpski teniser kao veliki šampion dao poslednji atom snage i uspeo da se vrati u finale.

Novak je u finišu drugog seta delovao znatno živahnije, dobro se kretao po terenu i jako udarao lopticu, što mu je donelo izjednačenje u setovima.

Ušli smo u treći sat finala.

Novak osvaja taj-brejk drugog seta - 9:7

Novak posle servisa osvaja prvi poen u taj-brejku, a onda pravi i mini-brejk za 2:0.

Novak je došao do 3:1, ali najlepši poen u meču osvaja Alkaraz i mini-bejkom smanjuje na 3:2.

Posle Špančevog as udarca, na promenu strana odlazi se sa nerešenim rezultatom 3:3, a Alkaraz potom dolazi i do prvog vođstva u taj-brejku.

Dva uzastopna poena na svoj servis osvaja Novak i vraća prednost na svoju stranu - 5:4.

Uzvraća Alkaraz i dolazi do prve meč lopte - 5:6.

Novak spasava meč loptu protivnika i ponovo se menjaju strane pri nerešenom rezultatu 6:6.

Serija voleja Novaku donosi 7:6.

Alkaraz ne dozvoljava Novaku da dođe do seta, ali Novak pravi mini-brejk, vodi 8:7 i servira.

Verovatno najduži poen u meču osvaja Novak i dobija taj-brejk drugog seta posle taj-brejka (9:7).

Igraće se taj-brejk u drugom setu - 5:7, 6:6

Kvalitetan tenis u završnici drugog seta, igraće se taj-brejk.

Novak obezbedio taj-brejk u drugom setu - 5:7, 6:5

Razigrao se Novak i prilično lako dolazi do šestog osvojenog gema u drugom setu, što znači da je u najgorem slučaju obezbedio igranje taj-brejka.

Izjednačeno u drugom setu - 5:7, 5:5

Mnogo bolje Novak izgleda na terenu, kao da je prebrodio krizu. Bolje se kreće, ali Alakraz ipak dolazi do 5:5 u drugom setu.

Novak vodi u drugom setu - 5:7, 5:4

Iako je izgledalo da je Novak na ivici snage, srpski teniser posle duže vremena vodi - 5:4 u drugom setu.

Konačno brejk za Novaka - 5:7, 4:4

Prvi put na meču Novak oduzima servis rivalu i dolazi do izjednačenja u drugom setu 4:4.

Ne predaje se Novak - 5:7, 3:4

I dalje se Novak teško kreće po terenu, ali uspeva da osvoji novi gem na svoj servis i smanji prednost protivnika u drugom setu na 3:4.

Gem za Đokovića - 5:7, 2:3

Pokušava Novak maskimalno da skrati poene, što za sada donosi rezultat - srpski teniser smanjuje na 2:3 u drugom setu.

Novak ne koristi brejk priliku, Alkaraz vodi 5:7, 1:3

Stigao je Novak nekako do brejk lopte, ali Alkaraz ipak osvaja svoj servis gem i vodi 3:1 u drugom setu.

Novak zatražio medicinski tajm-aut

Lekarska ekipa je na terenu i meri puls Novaku. Srpski teniser deluje iznureno, što se odražava i na rezultat.

Visoka je temperatura u Sinsinatiju, 34 stepena i vrlo su teški uslovi za igru, što znatno mlađem Alkarazu očigledno ne smeta.

Još jedan brejk pravi Alkaraz - 5:7, 1:2

Tri duple servis greške pravi Novak, a onda šalje lopticu u aut i omogućava Alkarazu da dođe do novog brejka, prvog u drugom setu.

Đokoviću prvi gem u drugom setu - 5:7, 1:0

Samo jedan poen prepustio je Novak protivniku u prvom gemu u drugom setu.

Novak otišao do svlačionice

Pauzu između prvog i drugog seta Novak koristi da ode do toaleta.

Alkaraz dobio prvi set - 5:7

Stigao je Novak do 15:30, ali Alkaraz sa nekoliko dobrih udaraca ipak dolazi do prvog seta - 5:7.

Prvi set trajao je tačno sat vremena.

Novi brejk za Alkaraza, koji će servirati za prvi set - 5:6

Uspeo je Novak da spasi dve brejk lopte Alkaraza, ali ne i treću, pa će Španac u narednom gemu servirati za osvajanje prvog seta.

Vodi Novak 5:4 u prvom setu

Mala kriza u Novakovoj igri, ali srpski teniser prvi dolazi do pet osvojenih gemova u prvom setu.

Alkaraz će u narednom gemu servirati za ostanak u prvom setu.

Alkaraz vraća brejk, Novak vodi 4:3

Odmah je Španac uzvratio brejkom i ne dozvoljava Novaku da se rezultatski odlepi - 4:3 za srpskog tenisera.

Prvi brejk na meču, Novak vodi 4:2

Eksplozivnim forhend vinerom, Novak koristi prvu brejk loptu na meču i vodi 4:2 u prvom setu.

Prvi set, 3:2 za Novaka

Prvi put na meču jedan gem se igrao na razliku, ali Novak nije dozvolio protivniku brejk loptu i vodi 3:2 u prvom setu.

Đoković vodi 2:1

Brzo i lako teniseri osvajaju gemove na svoj servis na početku meča. U svakom gemu protivnik je uspeo da uzme samo po jedan poen od servera.

Novak osvaja početni gem - 1:0

Bez imalo problema Đoković osvaja prvi gem na meču.

Počeo je meč

Servisom Novaka Đokovića počinje finale Sinsinatija.

Igrači izašli na teren

Uz ovacije publike u Sinsinatiju, Đoković i Alkaraz izašli su na Centralni teren.

Španac bolji u međusobnim duelima

Novak i Karlos odigrali su tri međusobna duela, a Španac vodi 2:1 u pobedama.

Alkaraz je bio bolji u polufinalu Rima prošle godine i vimbldonskom finalu ove, dok je Đoković jedini trijumf upisao u polufinalu ovogodišnjeg Rolan Garosa.

Novak bez izgubljenog seta na turniru

Đoković nije izgubio set na turniru, a redom je pobeđivao Davidoviča Fokinu, Monfisa, Frica i Zvereva.

Alkaraz je u sva četiri odigrana meča gubio po set, a bio je bolji od Tompsona, Pola, Parsela i Hurkača.

Novak protiv Alkaraza u finalu Sinsinatija

Novak Đoković igra protiv Karlosa Alkaraza finalni meč na Mastersu u Sinsinatiju.

Srpski teniser je već dva puta u karijeri osvajao trofej u američkom gradu, dok je Špancu do ove godine najbolji rezultat bio četvrtfinale iz 2022.