Početna strana > Hronika > RIO 2016: Rvač Davor Štefanek osvojio zlatnu medalju; Košarkašice pobedile Australiju sa 73:71 i plasirale se u polufinale, vaterpolisti pobedili Španiju sa 10:7 i plasirali se u polufinale, odbojkašice pobedile Rusiju sa 3:0 i plasirale se u polufinale

utorak, 16. avgust 2016.

Odbojkašice Srbije plasirale su se u polufinale Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru!

Srpskinje su zablistale protiv aktuelnog šampiona Evrope Rusije i sa maksimalnih 3-0 (25:9, 25:22, 25:21) stigle na korak od medalje.

Srbija će u polufinalu igrati protiv selekcije SAD (petak, 3:15h), dok će se u drugom sastati Holandija i bolji iz duela između Brazila i Kine (četvrtak 18h).

RIO DE ŽANEIRO - Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je večeras u finalu, u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom, savladao Migrana Arutujnana iz Jermenije.

Meč je završen rezultatom 1:1, ali je Štefanek slavio jer je poslednji uzeo poen.

Ovo je prva medalja za Srbiju u Riju, a druga zlatna u istoriji, nakon što je pre četiri godine u Londonu Milica Mandić bila šampionka u tekvondou.

Takođe, Štefanekovo zlato je prva medalja za rvanje posle 32 godine, odnosno prvo zlato posle 40 godina.

Sjajni srpski as, nekadašnji prvak sveta, sjajno je odradio nastup u Riju, počeo je ubedljivom pobedom na startu protiv Japanca Tomohira Inouea 9:0, potom je u četvrtfinalu savladao aktuelnog prvaka sveta Nemca Franka Šteblera 6:2, dok je u polufinalu "tuširao" Gruzijca Šmagija Bolkvadzea 7:0.

Jedanaesti dan Olimpijskih igara bio je najuspešniji za srpske olimpijce. Najveći uspeh predstavlja plasman rvača Davora Štefaneka u finale rvanja grčko-rimskim stilom do 66 kg i prva medalja za Srbiju. Košarkašice izbacile favorizovanu Australiju i plasirale su u polufinale, a vaterpolisti su plasman do polufinala ostvarili pobedom protiv Španije.

Večeras igraju odbojkašice protiv Rusije u četvrtfinalu.

Vaterpolo reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Olimpijskih igara u Riju, pošto je danas u četvrtfinalu savladala Španiju 10:7 (3:1, 4:2, 0:2, 3:2).

Za razliku od meceva u grupi kada su se prilicno "mučili" izabranici Dejana Savića od pocetka meca sa Španijom bili su na nivou evropskih i svetskih šampiona i pobeda nijednom nije dolazila u pitanje.

Četiri gola postigao je Dušan Mandić, dva puta u strelce se upisali Filip Filipović i Stefan Mitrović, a po jednom Miloš Ćuk i Milan Aleksić.

Srbija će u polufinalu igrati protiuv pobednika meca između Grčke i Italije.

RIO DE ŽANEIRO - Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasira se u polufinale Olimpijskih igara u Riju, pošto je danas u četvrtfinalu savladala, do sada neporaženu, selekciju Australije 73:71 (20:20, 15:17, 16:15, 22:19).

Izabranice Marine Maljković odigrale su sjajan meč, a najefikasnija je bila Ana Dabović sa 24 poena.

Sjajno su je pratile Jelena Milovanović sa 17 i Sonja Petrović sa 13, koja je uprkos povredi ramena u finišu prvog poluvremena izdržala do kraja na terenu. Srbija će u polufinalu, u četvrtak od 19 sati, igrati protiv boljeg iz četvrtfinalnog duela između Španije i Turske.

Ovog utorka, jedanaestog takmičarskog dana na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, očekuju nas brojni zanimljivi nastupi naših sportista.

Rvač Štefanek u polufinalusavladao Gruzijca Bolkvadza i doneo prvu medalju za Srbiju!

Najbolji srpski rvač Davor Štefanek obezbedio je prvu medalju za Srbiju. On je u polufinalu savladao gruzijskog rvača Šmagija Bokvadzea u grčko-rimskom rvanju (do 66kg). Prethodno je Štefanek u četvrtfinalu savladao favorita za zlato svetskog prvaka Nemca Štadlera. Rival u borbi za finale biće Gruzijac Šmagi Bolkvadze.

U 15 sati, kreću rvačka nadmetanja, u kojima željno iščekujemo nastup Davora Štefaneka u konkurenciji takmičara do 66 kilograma. Štefanek je najbolji srpski rvač (bronzani na svetskom prvenstvu u Las Vegasu 2015) i jedna od glavnih nada Srbije za medalju.

Štefanek napravio podvig i u četvrtfinalu izbacio svetskog prvaka, rival u polufinalu Gruzijac Bolkvadze

Srpski rvač Davor Štefanek deklasirao svetskog prvaka Franka Štablera 6:2 i plasirao se u polufinale  grčko-rimski do 66kg. U polufinalu sastaće se sa Gruzijcem Šmagijem Bolkvadzeom.

Pošto RTS ne prenosi rvanje, rezultate meča uživo možete pratiti na ovom linku

Štefanek prošao dva kola, protiv Nemca Štablera u četvrt-finalu

Štefanek je prošao kvalifikacije i pobedio Japanca Tomohira 3:0 u osmini finala, tako da će se u četvrtifinalu boriti protiv Nemca Franka Šatblera.

16: 26 Bravo Davore! Srpski rvač Davor Štefanek deklasirao svetskog prvaka Franka Štablera 6:2 i plasirao se u polufinale  grčko-rimski do 66kg.

16:21 Štefanek vodi protiv aktuelnog svetskog prvaka Štablera 5:1 nakon prve faze!

16:10 Dok se Štefanek bori za plasman u polufinale, RTS umesto toga prenosi doček srbofoba Bajdena. Sramota!

U 16 sati na programu je prvo od tri pomenuta četvrtfinala: naše košarkašice, aktuelne prvakinje Evrope, igraju protiv dosad neporažene selekcije Australije, velikog favorita na ovom turniru, odmah uz neprikosnovene Amerikanke.

Od 17.20, umesto prvobitnog termina 21.30, naši vaterpolisti igraju svoj četvrtfinalni meč. Rival im je odlična Španija, koja je pobedila Hrvatsku, SAD i Francusku, remizirala sa Crnom Gorom i nesrećno izgubila od Italije. "Delfine" čeka ozbiljan ispit, a kako svi sportisti ističu, četvrtfinale je uvek najvažniji meč na velikim turnirima.

Treće četvrtfinale u kome učestvuje neka naša reprezentacija na programu je od 23 sata. Tada će odbojkašice igrati sa Ruskinjima, aktuelnim prvakinjama Evrope. I to dvostrukim uzastopnim. Odbojkašice su prikazale odličnu igru u grupi, ali nisu imale sreće sa žrebom, tako da će do borbe za medalju morati da dođu protiv drugog favorita turnira.

A onda, dva sata iza ponoći po srednjeevropskom vremenu, u "kraljici sportova", atletici, bićemo u prilici da pratimo Ivanu Španović. Nju tada čekaju kvalifikacije u skoku u dalj.

Milan Ristić je posle svih kvalifikacionih grupa imao plasman u polufinale, ali su organizatori odlučili da ponove prvu trku zbog loših vremenskih uslova, posle čega ga je prestigao Nigerijac Anton Hiks.

"Jako sam razočaran u organizaciju samog takmičenja. Nikada nisam doživeo da se neka trka ponavlja zbog vremena, ali šta je tu je. Mislim da sam zaslužio da se nadam u polufinalu, ali sad ne mogu ništa, idemo dalje", rekao je Ristić za sajt Atletskog saveza Srbije.

Ristić je zauzeo šesto mesto u petoj kvalifikacionoj trci sa vremenom od 13,66 sekundi.

02.05 atletika dalj - kvalifikacije - ž Ivana Španović

(Ukoliko Davor Štefanek prođe kvalifikacije, dalja borba sve do polufinala emitovaće se do 18 časova)

Košarkaši sutra na Hrvate u četvrtfinalu

Košarkaška selekcija Srbije igraće protiv Hrvatske u četvrtfinalu Olimpjskog turnira u Riju. Hrvati su pobedom nad Litvanijom 90:81 završili na prvom mestu B grupe i zakazali duel sa Srbijom, četvrtoplasiranom iz A grupe.