четвртак, 18. јул 2024.

&

Почетна страна > Хроника > После неизвесне завршнице и извођења петераца, ватерполисти Србије победили Италију и пласирали се у полуфинале Светског првенства у Јапану

уторак, 25. јул 2023.

Ватерполисти Србије савладали су Италију након бољег извођења петераца. Резултат у регуларном делу меча био је нерешен 11:11, а "делфини" су захваљујући одбранама Бранислава Митровића успели да се квалификују у полуфинале Светског првенства у Јапану.

Одлична одбрана и Митровић на голу - Србија је у полуфиналу

Ватерполисти Србије изборили су полуфинале Светског првенства након тријумфа над Италијом.

Србија ће играти против Грчке за финале која је била боља од Црне Горе.

3:3 - Још једном је одбранио Бранислав Митровић;

3:4 - Рашовић води Србију до полуфинала Светског првенства!

Петерци ће одлучити победника

Резултат је нерешен, 11:11

Убовић у финишу меча доноси изједначење

Резултатски егал се наставља, Немања Убовић је био одличан и постигао десети гол за Србију.

Резултат је 11:11, а до краја меча остало је још 35 секунди. Италијани имају напад.

6' Италија долази до нове предности у финишу четврте деонице 10:11

Италијани имају веома ефикасну реализацију с игачем више од чак 67%.

Франческо ди Фулвио је постигао гол за ново вођство Италије.

Резултат је 11:10.

4' Рашовић постиже гол када је најпотебније, 10:10

Још једно, ново изјдначење на мечу.

Страхиња Рашовић игра заиста веома ефикасно, одвлачи противничке играче, али и постиже голове.

Тајм-аут Србије

Селектор Србије Урош Стевановић затражио је од ватерполиста да заиграју нападачки, будући да је било пада у игри на почетку четврте четвртине.

2' Италија долази до предности у четвртини расплета - 9:10

Франческо ди Фулвио је постигао гол и имају предности од једног гола, 10:9.

Србија је претходно имала два напада која није искористила.

Почела је последња четвртина

Италијани ће имати први напад у четвртини расплета.

Крај треће четвртине, Србија - Италија, 9:9

Четвртина за четвртином, резултат је непромењен. Уједначен меч у потпуности, веома добро играју репрезентативци оба тима дефанзиву и користе сваку прилику, којих је притом мало, за ударцима ка голу.

8' Лазић доноси нови егал 9:9

Ново изједначење Србије на мечу, Ђорђе Лазић је постигао други гол на мечу.

7' Ди Фулвио доноси Италији 8:9

Франческо ди Фулвио је опет доводи Италије до предности.

6' Рашовић погађа за 8:8

Лева шутерска страна не стаје на овом мечу. Страхиња Рашовић је постигао трећи гол за Србију.

Игра Србије се одвија веома споро, али ефикасно.

5' Бруни прецизан - 7:8

Други гол на мечу постигао је Лоренцо Бруни. Италија у нападу покушава што је више могуће да помери дефанзивце ближе голу.

4' Први гол Мартиновића на турниру - 7:7

Василије Мартиновић је постигао први гол на првом Светском првенству.

4' Велото доноси ново вођство Италији 6:7

Алесандро Велото је постигао седми погодак за Италију.

3' Јакшић прецизан за ново изједначење 6:6

Никола Јакшић је био спреман на другој страни и донео изједначење Србији.

Обе селекције не одустају од веома захтевне дефанзивне игре која доноси резултат.

Селекције су уједначене у игри.

3' Еченике доноси предност Италији 5:6

Гонзало Еченике успева да постигне први гол за италију у трећој деоници и да доведе свој тим до предности.

Почела је трећа четвртина

Србија има први напад у трећој деоници меча.

Полувреме, Србија - Италија, 5:5

Две уједначене четвртине Србије и Италије. Резултат је нерешен и борба у првом полувремену наговештава велико надметање за пролаз у полуфинале Светског првенства.

8' Ново изједначење - 5:5

Марко дел Луњо, голман Италије одбранио је петерац Страхињи Рашовићу.

Српски репрезентативац је до сада на турниру имао три реализована пенала из истог броја покушаја, ово му је први промашај са пет метара.

8' Друга четвртина, Србија - Италија, 5:5

Едоардо ди Сома је изједначио резултат након што је био ефикасан из пенала.

7' Србија води после дуже времена 5:4

Поново Страхиња Рашовић постиже гол, за ново вођство Србије против Италије у четвртфиналу Светског првенства.

7' Рашовић прецизан, Србија - Италија, 4:4

Први погодак за Страхињу Рашовића, ово је треће Светско првенство за српског ватерполисту који је један од носилаца игре ове групе момака.

5' Италија поново води 3:4

Едоардо ди Сома доводи још једном Италију до предности, а уједно постигао је и први гол у другој четвртини меча.

Кружила је лопта око гола Србије, а Италијани су луцидно полако, али сигурно гурали "делфине" и успели да с играчем више постигну гол.

3' Још увек нема голова у другој четвртини

Одлична одбрамбена игра на обе стране, наставља се велика борба у базену.

Нема много простора да Италијани, али и ватерполисти Србије шутирају директно на гол из чистих ситуација.

Почела је друга четвртина

Србија има први напад у другој четвртини.

Крај прве четвртине, Србија - Италија, 3:3

Италијани су направили фаул у нападу, а затим Србија није искористила своју прилику. Резултат на крају прве четвртине најбоље осликава ситуацију у базену, 3:3.

Србија је имала осцилације у игри, али ни Италијани нису били ефикасни и прецизни.

Добра дефанзивна игра оставила је трага на резултат у првој четвртини.

8' Србија са петерца стиже до изједначења 3:3

Шести гол за Србију до сада са петерца.

Радомир Драшовић је био силовит и изједначио резултат. До краја прве четвртине остало је још 35 секунди. Италија има следећи напад.

7' Преокрет, Италија води 2:3

Италија је направила потпуни преокрет у финипу прве четвртине. Ђакомо Канела је довео своју селекцију до прве предности на мечу.

Србија након првог примљеног гола није успела да искористи три напада.

6' Италија стиже до изједначења 2:2

После серије Србије од два гола, Италијани су направили, пре свега, одличном дефанзивом добар посао у нападу, јер су за непун минут постигли два ефикасна гола. Лоренцо Бруни је био стрелац другог гола.

6' Канела смањује предност "делфина" на 2:1

Ђакомо Канела је постигао први гол за Итлијане на мечу. Италија је појачала дефанзивну игру, а очекује се адекватан одговор Србије.

5' Лазић стрелац, Србија води 2:0

Србија стиже до двострук предности у првој четвртини, Ђорђе Лазић је био прецизан.

3' Јакшић доноси почетну предност Србији - 1:0

Веома искусан потез капитена Николе Јакшића за прво вођство Србије на мечу.

Јакшић је сачео да голман потоне, а затим је упутио веома снажан и прецизан ударац.

2' По два напада без голова

Исхитрени потези на обе стране. По два напада су пропустили репрезентативци Србије и Италије.

За сада одбрана, дефанзивна одлично функционише у оба табора.

Почео је меч

Франчесто ди Фулвио је први допливао до лопте. Италија има први напад на мечу.

Представљање ватерполиста

Први су изашли ватерполисти Италије, а затим српски репрезентативци. Уследиће интонирање химни, а затим и улазак у базен.

Борба за повратак светске медаље

Нова генерација ватерполиста Србије, са седам дебитаната, у прилици је да врати национални тим у борбу за светску медаљу, после шест година чекања.

Парови четвртфинала

Италија са првог места у групи до четвртфинала

Италија је имала нешто лакши пут од Србије до осам најбољих, али и вишедневну паузу.

Савладала је у групи Канаду, Кину и Француску, и директно је прошла у четвртфинале. Утисак је да су Италијани имали нешто лакшу групу, и да њихови дуели нису били врхунска припрема за нокаут фазу.

Пут Србије до четвртфинала

До пласмана у четвртфинале Србија је дошла након три тријумфа и јендог пораза.

Ватерполисти Србије стартовали су поразом од Шпаније у Групи Д, да би касније као победничка екипа излазили из дуеле против Јужноафричке Републике и Црне Горе.

Након другог места у групној фази Србија је у осмини финала играла против Јапана и била боља са 16:10, што је уједно била и најбоља партија српских ватерполисти на Светском првенству.