Početna strana > Hronika > Podgorica: Navijači pokušali da zapale zastavu SAD uz skandiranje „Rusija i Srbija, braća zauvek“; Ruski golman povređen - pogođen bakljom u glavu; Utakmica na kraju prekinuta
Hronika

PDF Štampa El. pošta
petak, 27. mart 2015.

Fudbalske reprezentacije Crne Gore i Rusije sastale su se u Podgorici, a meč je zbog incidenata prekinut i drugi put (pri rezultatu 0:0), čime je i doneta konačna odluka da se duel ne nastavi.

Meč je prekinut već posle 20-ak sekundi jer je golman Rusije Igor Akinfejev pogođen bakljom u glavu, posle čega je direktno prebačen u Klinički centar, u svesnom stanju.

Posle dužeg prekida, utakmica je nastavljena i nije bilo golova u prvom poluvremenu, da bi i početak nastavka kasnio, a onda je ponovo došlo do prekida.

Naime, Poleksić je odbranio penal Širokovu, a posle toga je Kombarov pokazao arbitru da je pogođen, što je bio znak da sudija Ajtekin prekine utakmicu. Tada je počelo i koškanje između igrača, u 67. minutu utakmice, a onda je nereda bilo i na tribinama. Na južnoj i zapadnoj tribini bili su ruski navijači, uz grupu "Pravoslavna armija" iz Republike Srpske, koja je istakla svoju zastavu na tribini.

Meč fudbalskih reprezentacija Crne Gore i Rusije u Podgorici prekinut je već u prvom minutu, pošto je golman gostujuće selekcije Igor Akinfejev pogođen bakljom u glavu.

Baklja je poletela sa severne tribine, a kako prenose podgoričke "Vijesti", vođa navijača se izvinio putem razglasa i napomenuo da je huligan identifikovan.

Ovaj list naveo je i da je Akinfejev prebačen direktno u Klinički centar, i da je u svesnom stanju. U međuvremenu, došlo je i do sukoba između navijača Crne Gore i Rusije na suprotnoj tribini. Kada su se tenzije spustile, meč je nastavljen, a biće prekinut ako dođe i do najmanjeg incidenta.

Prethodno, grupa od pedesetak navijača reprezentacije Rusije okupila se na Trgu republike, gde je jedno vreme pevala ruske pesme, a potom pokušala da zapali zastavu SAD, što je sprečila policija. Sa trga se moglo čuti i skandiranje "Rusi i Srbi, braća zauvek". Zatvoreno je više ulica u centru grada, a zbog važnosti utakmice policija je preduzela opsežne mere bezbednosti. Ovo je utakmica petog kola Grupe G u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje će se održati 2016. godine, a na kraju nije ni okončana, zbog drugog prekida, u 67. minutu.

Prekid posle 20 sekundi: Akinfejev u Podgorici pogođen bakljom u glavu!

Prethodno, grupa od pedesetak navijača reprezentacije Rusije okupila se na Trgu republike, gde je jedno vreme pevala ruske pesme, a potom pokušala da zapali zastavu SAD, što je sprečila policija. Sa trga se moglo čuti i skandiranje "Rusi i Srbi, braća zauvek". Zatvoreno je više ulica u centru grada, a zbog važnosti utakmice policija je preduzela opsežne mere bezbednosti. Ovo je utakmica petog kola Grupe G u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, koje će se održati 2016. godine.

(B. Vinulović – Tanjug)

RUSI I SRBI ZAJEDNO NA TRIBINAMA: Navijaće za Zbornaju protiv Crnogoraca!

Dva sata pre početka kvalifikacione utakmice fudbalske za plasman na Evropsko prvenstvo 2016. godine između Crne Gore i Rusije, crnogorski mediji javljaju da je došlo do incidenata na Trgu republike u Podgorici gde su se okupili navijači gostujućeg tima.

Na Trgu se skupilo pedesetak pristalica ruskog tima koji su skandirali ”Rusija i Srbija, braća zauvek”, a u planu je bilo i da se zapali zastava SAD. U tome ih je sprečila crnogorska policija čije mere bezbednosti su podignute na najviši nivo.

Veliki broj ruskih navijača je stigao tokom dana u Crnu Goru, a najavljeno je da će imati veliku podršku srpskih kolega. Navodno je okupljanje gostiju bilo najavljeno u 19.30 minuta, dok su se posle incidenata razišli u različitim pravcima.