Početna strana > Hronika > Pariz: Novak Đoković pobedio Rafaela Nadala sa 3:1 (3:6, 6:3, 7:6 (4), 6:2) u setovima i plasirao se u finale Rolan Garosa
Hronika

PDF Štampa El. pošta
petak, 11. jun 2021.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je Španca Rafaela Nadala sa 3:1 u setovima i izborio plasman u finale Rolan Garosa. Protivnik u finalu biće mu Stefanos Cicipas.

Tok meča:

KRAJ! Đoković je savladao Nadala

Novak osvaja četvrti set sa 6:2 i tako sa 3-1 u setovima beleži istorijsku pobedu nad Nadalom.

Novak na korak od pobede, Nadal servira za opstanak

Đoković beleži peti uzastopni gem, vodi sa 5:2 u četvrtom setu i tera Nadala da servira za opstanak u meču. Španac je pred ogromnim pritiskom, Novak pred istorijskom pobedom.

Brejk! Nole vodi sa 4:2

Srpski teniser drugi put u četvrtom setu pravi brejk i sada vodi sa 4:2.

Novak u naletu - 3:2

Najbolji teniser sveta vezuje tri gema, pravi jedan brejk i vodi sa 3:2 u četvrtom setu.

Nadal započinje četvrti set brejkom

Nakon deset minuta igre u četvrtom setu, Nadal pravi i potvrđuje brejk i vodi sa 2:0.

Publika ostaje na tribinama

Prema rečima spikera na terenu "Filip Šatrije", publika neće morati da napusti kompleks u 23.00 časa, već će moći da ostane do kraja meča.

Đoković osvaja treći set sa 7:6

Kakvi poeni i kakav preokret Novaka Đokovića, koji je osvojio treći set u taj-brejku (7:4) i poveo sa 2-1 u setovima protiv Rafaela Nadala.

Igraće se taj-brejk u trećem setu

Nadal je imao set loptu, ali je srpski teniser uspešno odbranio svoj servis i izborio taj-brejk.

Đoković servira za opstanak u setu

Nadal je spasao brejk loptu, osvojio gem na svoj servis i izborio taj-brejk. Đoković sada mora da servira za opstanak i produžetak seta.

Novak propušta šansu, Nadal vraća brejk

Imao je Novak šansu da na 30:15 dođe do set lopte, ali je napravio neiznuđenu grešku. Nadal to koristi i u nastavku gema dolazi do brejka i izjednačenja u trećem setu - 5:5.

Đoković servira za osvajanje seta

Bez nekog većeg otpora i truda Novaka u ovom gemu, ali će zato srpski teniser u narednom servirati za osvajanje trećeg seta.

Nadal servira za opstanak u trećem setu

Kakav gem i kakva igra Đokovića, kojom je odbranio brejk loptu i potom poveo sa 5:3 . Nadal će servirati za opstanak u trećem setu.

Đoković pravi novi brejk

Izgubljeno - vraćeno, Novak Đoković pravi novi brejk, ovoga puta bez izgubljenog poena, te vodi sa 4:3.

Nadal uzvraća brejkom

Nije Novak uspeo da potvrdi brejk, pošto je Nadal već u narednom gemu oduzeo servis srpskom teniseru i stigao do izjednačenja u trećem setu - 3:3.

Đoković pravi brejk

Novak preuzima kontrolu meča u svoje ruke, pošto prvi stiže do brejka u trećem setu - 3:2.

Bez brejka na startu trećeg seta

Obojica tenisera osvajaju svoje servis gemove, pa je rezultat na početku trećeg seta 1:1.

Đoković osvaja drugi set sa 6:3

Nakon 53 minuta igre u drugom setu, Novak Đoković stiže do izjednačenja od 1-1. Srpski teniser bio je bolji sa 6:3 u drugom delu meča.

Odbranio se Nadal, Novak servira za set

Španac smanjuje na 5:3, ali sada Đoković servira za drugi set.

Nadal servira za opstanak u drugom setu

Spasao je Novak dve brejk lopte u jednom od najvažnijih gemova u dosadašnjem toku meča i sigurno najvažnijem u drugom setu. Srpski teniser vodi sa 5:2, pa će Nadal servirati za opstanak u setu.

Novi brejk Đokovića

Evo novog brejka, sada ponovo Novak Đoković oduzima servis Rafaelu Nadalu i stiče vođstvo od 4:2 u drugom setu. Veliki pritisak je na Nadalu.

Nadal vraća brejk

Ekspresan odgovor španskog tenisera, koji vraća brejk, a potom dobija svoj servis gem i izjednačuje na 2:2 u prvom setu.

Đoković prvi pravi brejk u drugom setu

Nakon što je svoj servis gem osvojio bez izgubljenog poena, Đoković sjajnom igrom u narednom gemu pravi brejk i vodi sa 2:0 na startu drugog seta.

Nadal osvaja prvi set sa 6:3

Nakon skoro sat vremena velike borbe, Nadal koristi sedmu setz loptu i osvaja prvi set sa 6:3.

Novak smanjuje na 5:3

Nadal je vodio sa 5:0, a potom Đoković dobio tri uzastopna gema i smanjio na 5:3. Iako Nadal u narednom gemu servira za osvajanje prvog seta, Novak je dobar deo pritiska prebacio na stranu Španca.

Imao je Novak prvo dve brejk lopte, potom Nadal nije iskoristio set loptu, da bi se gem završio duplom servis greškom španskog tenisera. Prvi set još uvek nije gotov, pošto Novak pravi brejk i smanjuje na 5:2.

Novak osvaja prvi gem

Odbranio se srpski teniser i smanjio na 5:1. Sada će Nadal servirati za osvajanje prvog seta.

Novak servira za opstanak u setu

Nadal potvrđuje i drugi brejk i sada vodi sa 5:0 u prvom setu. Novak servira za opstanak u istom.

Dupli brejk Nadala

Velikih 4:0 za Nadala u prvom setu. Španac je napravio drugi brejk i tako nagoveštava da se prvom setu bliži kraj.

Španac potvrđuje brejk

Nadal osvaja servis gem bez izgubljenog poena, pa tako povećeva prednost u prvom setu na 3:0.

Brejk Nadala

Uz malu dozu sreće, Nadal koristi prvu brejk loptu i oduzima servis Đokoviću, te vodi sa 2:0 u prvom setu.

Atomski tenis na startu

Uvodni gem meča trajao je deset minuta i u njemu smo mogli da vidimo gotovo sve. Đoković je imao dve brejk lopte, ali je Nadal u tim momentima sjajno servirao i spasao servis gem, koji je potom osvojio nakon Đokovićeve greške na smeču.

Počeo je meč...

Đoković i Nadal izašli na teren

Teniseri se zagrevaju, Nadal je izabrao da prvi servira.

Cicipas prvi finalista

Upravo je završen neverovatan meč koji su odigrali Cicipas i Zverev.

Grk se plasirao u finale i čekaće boljeg iz duela Đoković - Nadal, koji je sledeći na programu.

Novak i Rafa na terenu ne pre 18.45 časova

Duel najboljeg i trećeg tenisera na ATP listi igraće se na terenu "Filip Šatrije", nakon završetka susreta Cicipasa i Zvereva.

Nadal blagi favorit

"Kralj šljake" će gotovo uvek važiti za favorita na Rolan Garosu, pa tako je i ove godine.

Uz to, španski teniser je slavio u prošlom duelu protiv Novaka.

Ipak, poznajući najboljeg tenisera sveta, može se reći da ne postoji protivnik, podloga i uslovi koji ne odgovaraju Đokoviću i koje on neće iskoristiti za dodatni motiv.