Početna strana > Hronika > „Otadžbina“: Brat Rama, "Srpska lista" i izdaja u galopu
Hronika

„Otadžbina“: Brat Rama, "Srpska lista" i izdaja u galopu

PDF Štampa El. pošta
četvrtak, 28. jul 2022.

Izjava predsednika vlade Albanije Edija Rame da mu je Vučić brat otvorila je put saznanju da predsednik Srbije sem brata Andreja ima još jednog brata koji je na funkciji predsednika vlade susedne zemlje. U tom duhu se projektuje zamisao predsednika Srbije Aleksandra Vučića o Otvorenom Balkanu koji treba samo da maskira jednu drugu stvarnost a to je stvaranje „Velike Albanije“ odnosno ujedinjenje južne srpske pokrajine i Albanije. Zato i ne čudi zahtev paralamenta Albanije da se preispita izveštaj švajcarskog advokata Dika Martija o trgovini ljudskih organa Srba od strane terorističke OVK a koji je upućen Savetu Evrope.

U skladu s tim su i zajedničke sednice vlade Prištine i Tirane koje se sastaju najmanje jednom mesečno bilo u Tirani, bilo u Prištini. Uostalom, granice između Kosova i Metohije i Albanije ne postoje a zahvaljujući blagoslovu predsenika Srbije Aleksandra Vučića stvoren je zajednički elektro-privredni sistem samoproglašene republike Kosovo i Albanije. Otvoreni Balkan zbog toga daje svoj puni doprinos stvaranju tzv. realne Albanije koja treba da uključi prostore Srbije, Makedonije, Crne Gore i Grčke.

Zamisao predsednika Srbije Aleksandra Vučića o Otvorenom Balkanu treba samo da maskira jednu drugu stvarnost, a to je stvaranje „Velike Albanije“, odnosno ujedinjenje južne srpske pokrajine i Albanije

Koliko je predsednik Srbije privržen svom drugom bratu premijeru Albanije govori i činjenica da je upravo zahvaljujući glasovima Srbije Albanija izabrana za nestalnog člana Saveta bezbednosti.

Sve se to događa u vremenu kada predsednik Srbije govori o Oluji koja treba da zadesi Srbe na Kosovu i Metohiji. Oluja bi bila prozvod srpskog otpora odlukama vlade samoproglašene republike Kosovo o registarskim tablicama i prihvatanju ličnih dokumenata. Nažalost, ovaj stereotip Srbi doživljajvau punih deset godina Vučćeve vladavine a odnosi se na to da svaku odluku separatističke vlade u Prištini Srbi moraju da prihvate da ne bi bilo Oluje. Predsednik Srbije nastupa sa pozicije da Srbi moraju da zaokruže državnost Kosova i Metohije da ne bi bilo Oluje pa se stoga Aleksandar Vučić pojavljuje kao spasilac Srba. Tako je bilo i povodom formiranja vojske Kosova, predaje elektro-energetskog sistema vlastima u Prištini, predaje telekomunikacija, predaje policije, sudstva itd. Tako izgleda nacionalna i državna politika predsednika Srbije prema južnoj srpskoj pokrajini. To je tipičan primer veleizdaje predsednika Srbije Aleksandra Vučića.

U tom svetlu je i ponašanje „Srpske liste“ koja umnogome podeseća na kvislinšku listu. Ministar u separatističkoj vladi i predsednik „Srpke liste“ Goran Rakić redovno je prisutan na zajedničkim sednicama vlada Tirane i Prištine. I glasa za sve odluke vlasti u Prištni pa i one o registarskim tablicama

U tom svetlu je i ponašanje „Srpske liste“ koja umnogome podeseća na kvislinšku listu. Ministar u separatističkoj vladi i predsednik „Srpke liste“ Goran Rakić redovno je prisutan na zajedničkim sednicama vlada Tirane i Prištine. I glasa za sve odluke vlasti u Prištni pa i one o registarskim tablicama. Od njega nismo čuli da se južna srpska pokrajina zove Kosovo i Metohija nego samo KiM. Nikada još nismo čuli od njega da je Kosovo i Metohija deo države Srbije niti da je pak u tom duhu govorio na bilo kom protestu u organizaciji „Srpske liste“. Inače, ti protesti „Srpske liste“ više liče na pogrebne povorke, bez energije, bez govora i bez bilo kakvih poruka. Uostalom, čak ni od presednika Srbije nismo čuli da li Srbi treba da prihvate odluke vlade Kosova o registarskim tablicama ili ne. Ako ne treba da prihvate, kako treba da se bore.

U mnogo težim vremenima posle odlaska srpske vojske i policije sa Kosova i Metohije članovi Narodnog pokret Srba sa Kosova i Metohije „Otadžbina“ punih 12 godina čuvali su institucije srpske države u južnoj srpskoj pokrajini. Organizovali su na stotine barikada, protesta, demonstracija ali su Srbiju sačuvali na području tzv. Stare Srbije. Nenaouržani, goloruki srpski narod pre svega na severu Kosova i Metohije svojoj državi Srbiji širom je otvorio vrata da se vrati na svoje praiskonske prostore. Međutim, 2012. godine u Srbiji je na vlast došla izdajnička naprednjačka vlast predvođena Tomislavom Nikolićem i Aleksandrom Vučićem. Sve što miriše na državu Srbiju oni su prepustili saparatistima u Prištnini.

Njihovu izdaju preostali Srbi na Kosovu i Metohiji nose na svojim plećima. Kako radili tako im Bog pomogao. 

Kosovska Mitrovica

25.07.2022. godine

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner