Početna strana > Hronika > Olimpijske igre u Parizu: Strelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili zlatnu medalju u disciplini deset metara vazdušni pištolj - miks
Hronika

PDF Štampa El. pošta
utorak, 30. jul 2024.

Strelci Zorana Arunović i Damir Mikec osvojili su zlatnu medalju u disciplini deset metara vazdušni pištolj - miks, što je prvo odličje za srpski tim na Olimpijskim igrama u Parizu.

Srpski par strelaca pobedio je u finalu discipline deset metara vazdušni pištolj tandem iz Turske Seval Ilajda Tarhan - Jusuf Dikec.

Zorani Arunović je ovo prva olimpijska medalja u karijeri, dok Mikec ima srebro iz Tokija.

Srpski strelci su pobedili rezultatom 16:14, nakon izuzetno dramatične završnice. Oba tima su sa istim brojem bodova ušla u poslednju rundu, nakon nekoliko promena u vođstvu.

Tada je Srbija ostvarila rezultat od 20,1 dok su Turci podbacili sa 19,3 zbog čega će morati da se zadovolje srebrom.

Bronzu je nešto ranije osvojila Indija koja je savladala Južnu Koreju.

Arunovićeva i Mikec su medalju u miksu obezbedili već u ponedeljak, kada su u kvalifikacijama zauzeli drugo mesto sa pogođenim 581 krugom - jednim manje od prvoplasiranih takmičara iz Turske, koji su izjednačili olimpijski rekord kvalifikacija.

Nadmetanje na Olimpijskim igrama u pojedinačnoj konkurenciji srpski strelci su završili bez medalje.

Mikec je u finalu discipline 10 metara vazdušni pištolj zauzeo sedmo mesto, dok Arunovićeva u istoj disciplini, samo u konkurenciji dama, nije uspela da se plasira u finale, pošto je u kvalifikacijama zauzela 10. mesto.