субота, 20. јул 2024.

&

Почетна страна > Хроника > ОИ у Токију: После велике борбе и преокрета, ватерполисти Србије победили Шпанију са 10:9 и пласирали се у финале

петак, 06. август 2021.

Ватерполисти Србије пласирали су се у финале Олимпијских игара, након победе над Шпанијом од 10:9.

Одлучујући гол постигао је Филип Филиповић на двадесетак секунди до краја.

Уследио је последњи напад Шпаније, међутим, и фаул у нападу досуђен црвеној фурији, која није успела да слави шести узастопни пут у међусобним дуелима.

Деловало је средином треће четвртине да Србија неће успети, имала је -3, али је у завршници успела да стигне до великог преокрета.

У великом финалу, у недељу од 09.30, играће против Грчке, која је нешто раније победила Мађарску 9:6.

Најефикаснији у нашим редовима био је Душан Мандић са три поготка, док су по два постигли Страхиња Рашовић и Филип Филиповић.

Код Шпаније су по два гола дали Мунарис, Тахуљ и Маларак.

Након тврдог почетка, Србија је у финишу прве четвртине стигла до два поготка. Прво је Филип Филиповић постигао гол, а онда и Андрија Прлаиновић.

Био је то сјајан, пре свега одбрамбени период за наше, међутим, дошло је до пада.

У тим тренуцима Шпанци су готово сваки напад играли са најмање једним играчем више, чиме селектор Дејан Савић није био задовољан, а због приговора је зарадио и јавну опомену.

Убрзо, после неколико минута, Шпанија је стигла до преокрета и чинило се да ће на паузу отићи са два поготка предности.

Ипак, Србија је преко Јакшића успела да смањи разлику на минималан заостатак, те се у други део игре ушло са потпуно отвореним резултатом.

Почетак трећег квартала био је исти као и старт првог, а голова није било више од шест минута и поготка Гранадоса.

Маларах је Шпанију довео убрзо и до максималних +3 до тог тренутка, да би Страхиња Рашовић у последњим секундама 3/4 вратио наду Србији пред последњих осам минута.

Шпанија је константно имала вођство и у последњој четвртини, један гол им је практично поклонио и румунски судија, након консултације ВАР-а, али узалуд.

Серија Србије је уследила, а феноменални Филип Филиповић голчином донео толико жељено финале.