Početna strana > Hronika > Novak Đoković preokretom nad Karenom Hačanovom do polufinala Rolan Garosa (3:1)

Novak Đoković preokretom nad Karenom Hačanovom do polufinala Rolan Garosa (3:1)

utorak, 06. jun 2023.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nakon preokreta savladao je Rusa Karena Hačanova sa 3:1 u četvrtfinalu Rolan Garosa, po setovima (4:6, 7:6/7:0, 6:2, 6:4).

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nakon tri sata i 43 minuta igre savladao je Rusa Karena Hačanova sa 3:1 u četvrtfinalu Rolan Garosa, po setovima (4:6, 7:6/7:0, 6:2, 6:4).

Karen Hačanov je silovitim servisima došao do vođstva u setovima protiv Đokovića nakon 56 minuta igre.

Hačanov je osvojio prvi set protiv Đokovića na nekom grend slem turniru. Jedan brejk u petom gemu bio je dovoljan ruskom teniseru da osvoji prvi set protiv Novaka Đokovića.

Srpski teniser je sa 17 neiznuđenih grešaka otvorio put rivalu za osvajanje prvog seta. Hačanov je takođe odigrao jedan od najboljih setova u svojoj karijeri.

Drugi set odigran igran je gem za gem, nijedan teniser rivalu takoreći nije dozvolio ni priliku da osvoji brejk.

Meč je nakon sat igre ušao u taj-brejk u kom je Novak "pometlao" Hačanova 7:0, što mu je ispostaviće se donelo nalet samopouzdanja u nastavku meča.

Đoković je treći set otvorio brejkom, iskoristivši treću brejk loptu.

Srpski teniser sve je bolje ritenrnirao kako je gem odmicao ne dozvolivši rivalu nijednu brejk loptu.

Novak je tokom trećeg seta koji je trajao 45 minuta izgubio samo jedan poen na svoj servis. Servirao je u četiri gema.

Četvrti set počeo je rutinskim gemom Hačanova koji je najavio moguć povratak u meč. Đoković je ipak već naredni servis gem oduzeo rivalu dozvolivši mu samo jedan poen.

Teniseri su u narednom periodu osvajali servis gem jedan za drugim, da bi Hačanov pri rezultatu 4:3 za Novaka stigao do drugog brejka.

Đoković je odmah potom oduzeo novi servis gem rivalu, da bi naredni svoj osvojio bez izgubljenog poena čime se i plasirao u polufinale Rolan Garosa.

Đokoviću je ovo 90. pobeda na grend slemu u glavnom gradu Francuske.

Đokoviću će naredni rival biti pobednik meča između Stefanosa Cicipasa i Huana Karlosa Alkaraza.