Početna strana > Hronika > MUP: Povređeno pet policajaca u Novom Sadu, netačno da su odbornici opozicije saprečeni da uđu u skupštinu
Hronika

MUP: Povređeno pet policajaca u Novom Sadu, netačno da su odbornici opozicije saprečeni da uđu u skupštinu

PDF Štampa El. pošta
ponedeljak, 24. februar 2025.

 Policijska uprava u Novom Sadu saopštila je da nisu tačni navodi kako su pripadnici policije sprečili odbornike iz opozicionih stranaka da uđu u Skupštinu grada i prisustvuju zasedanju.

„Sekretar gradske Skupštine uputio je poziv opozicionim odbornicima da učestvuju u radu današnje sednice, ali su oni taj poziv odbili i pokušali da, zajedno sa učesnicima protesta, nasilno uđu u objekat“, navodi se u saopštenju PU Novi Sad.

„Takođe, ukazujemo na činjenicu da su, u tim pokušajima dela okupljenih građana da probije kordon policije, povređena petorica policijskih službenika kojima se ukazuje lekarska pomoć“, ističe policija.

U saopštenju se navodi i da je „bez ikakvog povoda, jedan broj okupljenih gađao pripadnike policije topovskim udarima, kamenicama, jajima, jogurtom, farbom i drugim predmetima, iako su policijski službenici, isključivo, preduzimali radnje sa ciljem obezbeđivanja rada gradske Skupštine i očuvanja javnog reda i mira, što im je profesionalni zadatak i zakonska obaveza“.

„U svrhu odbijanja napada, u skladu sa članom 111, stav 1, Zakona o policiji, jedan policijski službenik upotrebio je raspršivač sa nadražujućim sredstvom.

Svi akteri ovih napada na policijske službenike, dok obavljaju dužnost na koju ih obavezuje zakon, biće procesuirani i protiv njih će, u konsultaciji sa nadležnim javnim tužilaštvom, biti podnete odgovarajuće krivične ili prekršajne prijave“, navodi se u saopštenju.

(N1)

 
Pošaljite komentar

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner