Хроника

Милош Јовановић позвао на сутрашњи протест: Дођите у што већем броју, покажите да је Србија боља, лепша и честитија од Вучића. Једини државни удар извео Вучић у јануару 2023. када је признао сецесију КиМ

Штампа
петак, 14. март 2025.

Председник Новог ДСС-а Милош Јовановић позвао је грађане да се окупе сутра у Београду у што већем броју и да покажу да је Србија боља, лепша и честитија од Александра Вучића.

„Позивам људе да се у што већем броју окупе у Београду, без обзира на тракторе који су ангажовани као препреке и на возове чији су поласци отказани, како би исказали неслагање са овим лоповским, лажовским и издајничким режимом“, поручио је Јовановић.

Он је оценио да су покушаји власти да оптужи своје противнике за државни удар трагикомични подсетивши да је „једини државни удар у овој земљи извео Вучић у јануару 2023.године, када је признао сецесију Косова и Метохије“.

Лидер Новог ДСС-а је пожелео да предстојећи протест у Београду протекне у миру и напоменуо да су „до сада једини инциденти на скуповима потицали од функционера власти“.

„Замолио бих грађане да не наседају провокације и да се припреме за борбу путем грађанске непослушности. Једини излаз из ове кризе су поштени избори, а до њих ћемо доћи помоћу Прелазне владе“, закључио је Јовановић.

(Н1)

 
Донирајте НСПМ
[ Почетна страна ]