недеља, 24. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Милорад Пуповац: Забрињавајући поздрави Готовини и Маркачу
Хроника

Милорад Пуповац: Забрињавајући поздрави Готовини и Маркачу

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 07. август 2011.

ЗАГРЕБ – Потпредседник Самосталне демократске српске странке (СДСС) Милорад Пуповац оценио је да је „забрињавајуће и опасно” то што је премијерка Хрватске на прослави Дана победе у Книну поздравила Анту Готовину и Младена Маркача који су неправоснажно осуђени за ратни злочин, пренела је агенција Хина.

„Врло је забрињавајуће и опасно када се неправоснажно осуђене особе, које су оптужене за најтеже ратне злочине, поздравља на таквом месту и у таквој прилици”, рекао је за телевизију Нова функционер СДСС-а која је коалициони партнер владајућег ХДЗ-а.

Премијерка Јадранка Косор јуче је на свечаности обележавања Дана победе и домовинске захвалности, Дана хрватских бранитеља и 16. годишњице војно-полицијске акције Олуја посебно поздравила Анту Готовину и Младена Маркача, наводи Хина.

Акцијом Олуја, која је почела 4. августа 1995, под хрватску управу су враћени последњи делови територије које су држали припадници српских војних јединица, а довела је до егзодуса више од 200.000 Срба из Хрватске.

Хашки трибунал осудио је првостепено 15. априла ове године хрватског генерала Анту Готовину на 24 године, а Младена Маркача на 18 година затвора због злочина над српским становништвом Книнске крајине током и после операције Олуја 1995. године, док је Ивана Чермака ослободио кривице.

Према пресуди су Готовина који је заповедао Олујом, и Маркач као командант специјалне полиције, били чланови удруженог злочиначког подухвата, који је предводио тадашњи хрватски председник Фрањо Туђман, а чији је циљ било протеривање српског становништва из Книнске крајине.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер