Početna strana > Hronika > Mađarska: Srpska atletičarka Ivana Vuleta je svetska šampionka u skoku udalj! Osvojila je zlatnu medalju na SP u Budimpešti postavivši i nacionalni rekord

nedelja, 20. avgust 2023.

Srpska atletičarka Ivana Vuleta osvojila je zlatnu medalju u skoku udalj na Svetskom prvenstvu u Budimpešti. Ona je  skokom od 7,14 metara osvojila dugo čekano svetsko zlato! Jedan od najvećih uspeha u istoriji srpske atletike.

Od prve serije se osetilo da će se nešto veliko desiti - Ivana je konačno na svetskom tronu

Došla je spremna i "oduvala" konkurenciju!

Ivana je startovala skokom od vidno preko sedam metara. Problem je bio prestup od 1,3 centimetra. Druga serija donela je vrhunski rezultat od 7,05 metara, koji je već "zakucao za prvo mesto.

Sledi drugi prestup, pa skok od 6,91 metra i onda "let" za zlato. Srpska heroina je u petoj seriji skočila 7,14 metara! Prvo je mislila da je prestupila, bila je nervozna, ali su sudije utvrdile da je odskok bio ispravan i slavlje je moglo da počne.

Posle dve bronze, Ivana je konačno došla do svetkog zlata. U ovom trenutku je objedinjena svetska i evropska prvakinja.

Ujedno je Vuleta oborila i državni rekord u ovoj disciplini.

Srebro je pripalo Amerikanki Tari Dejvis-Vudhol sa rezultatom od 6,91 metar, dok je bronza pripala Rumunki Alini Rotaru skokom od 6,88 metara u samom finišu.

Vuletinih 6,78 metara za kraj!

Slavlje je počelo! Ivana Vuleta je svetska šampionka!

Dejvis-Vudhol skače 6,78 metara, Ivana je prva!

Zlatna Ivana Vuleta - 7,14!!!

Skok za antologiju srpkog sporta! Još jedna serija i Ivana Vuleta je na vrhu sveta u skoku udalj

Vuleta na 6,91 metar u četvrtoj seriji

Zanimljivo, ovaj Ivanin slabiji rezultat je identičan kao najbolji drugoplasirane Dejvis-Vudhol.

Dejvis-Vudhol sve lošija

Amerikanka je skočila na 6,62 metra u trećoj seriji, ostaje druga.

Drugi prestup Vulete, prvo mesto bezbedno

Opet prestup za Ivanu kao i u prvoj seriji. Rezultat od 7,05 metara je još uvek nenadmašan.

Dejvis-Vudhol slabija u drugoj seriji, Ivana ostaje prva

Glavna konkurentkinja Vuleti, Amerikanka Dejvis-Vudhol skočila je 6,74 metara.

Ivana Vuleta na prvom mestu - 7,05 metara!

Osećalo se da je Ivana spremna za veliki rezultat! Posle malog prestupa u prvoj seriji je ispravno skočila i to 7,05 metara. Smenila je Amerikanku Taru Dejvis-Vudhol sa skokom od 6,91 metar.

Špankinja postavila daljinu od 6,82 metara

Trenutno na prvom mestu je atletičarka iz Španije Fatima Diame sa 6,82 metara, druga je Nigerijska Ese Brum sa 6,80 metara, treća Špankinja Tesi Ebosele sa 6,62 metara

Prestup Vulete u prvoj seriji

Preskočila je naša atletičarka preko sedam metara, ali je zabeležen prestup od 1,3 centimetra.

Uskoro počinje finale u skoku udalj za žene

Ivana Vuleta skače prva jer je imala najbolji rezultat u polufinalu.

Stević bez finala

Dvostruki šampion Srbije u skoku uvis, završio je takmičenje na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Granica od 2,25 metara bila je nepremostiva za Slavka Stevića kome je, inače, lični rekord 2,25. Tri puta je srpski atletičar obarao letvicu.

Stević je na visinama 2,14 i 2,18 bio siguran.

Na trećoj visini od 2,22 metra prvi put je rušio letvu, ali je iz drugog pokušaja bio uspešan, dok je na 2,25 u sva tri pokušaja bio neuspešan.

Stević drugi put neuspešan na 2,22 metra

Srpski atletičar Slavko Stević ni iz drugog pokušaja nije uspeo da pređe granicu od 2,22 metra.

Trenutno se nalazi na 10. mestu B kvalifikacione grupe.

Državni praznik u Mađarskoj

Mađarska danas proslavlja Dan državnosti i zbog toga se, kako navode organizatori, očekuje velika poseta na Nacionalnom atletskom centru u Budimpešti.

Stević prvi put na Svetskom prvenstvu

Srpski atletičar Slavko Stević prvi put nastupa na Svetskom prvenstvu i boriće se za finale skoka uvis.

Kvalifikaciona norma je 2,30 metara, a 12 najboljih takmičara biće u konkurenciji za medalju.

Stević se nalazi u kvalifikacionoj B grupi.

Kolašinac 19. u kvalifikacijama

Asmir Kolašinac osvojio 19. mesto u ukupnom plasmanu u bacanju kugle 20,01 metar i nije izborio finale, čime je okončao takmičenje na Svetskom prvenstvu.

Bibić 10. u kvalifikacijama

Nije uspeo Elzan Bibić da dođe do polufinala na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Srpski atletičar je u kvalifikacijama u trci na 1.500 metara bio u trećoj grupi i završio je za 3:37.27 što nije bilo dovoljno za polufinale, jer je okončao takmičenje na 31. mestu.

Gardašević bez finala

Milica Gardašević nije uspela da se plasira u finale skoka udalj, jer joj je najbolji rezultat bio 6,51 m, što nije bilo dovoljno da bude među 12 atletičarki koje su se plasirale u finale.

Sinančević završio učešće

Armin Sinančević zauzeo je deveto mesto u finalu bacanja kugle na Svetskom atletskom prvenstvu u Budimpešti.

Nakon što se kvalifikovao u finale, hicem iz kvalifikacija od 20,92, Armin je u finalu najdalje bacio 20,78 metara.

Nažalost, nije imao priliku da baca dodatna tri hica, jer ga je u poslednjem bacanju pretekao hrvatski atletičar Mihaljević.

Rajan Krauzer je osvojio zlatnu medalju rezultatom 23,51 metar, što je samo pet centimetara kraće od svetskog rekorda koji je prethodno postavio.

Skok uvis poveren Steviću

Drugog dana takmičenja, Slavka Stevića očekuju kvalifikacije skoka uvis.

Ivana Vuleta u borbi za medalju

Najbolja srpska atletičarka Ivana Vuleta nastupiće večeras u finalu u disciplini skok udalj na Svetskom prvenstvu, koje se održava u Budimpešti.

Ivana Vuleta izborila je juče plasman u finale planetarnog šampionata skokom iz druge serije od 6,82 metra.

Srpska atletičarka je u prvoj seriji prestupila, ali je u drugoj odmah skočila preko kvalifikacione norme koja je iznosila 6,80 metara.

Ivana Vuleta je ostvarila treći rezultat u kvalifikacijama, pošto su od srpske atletičarke bile bolje samo Amerikanka Tara Dejvis-Vudhol 6,87 i Marte Koala 6,84 metra iz Burkine Faso.

Finale u disciplini skok udalj počinje večeras u 16.55.