Početna strana > Hronika > Lisabon: Fudbaleri Srbije savladali su selekciju Portugalije sa 2:1 i obezbedili plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine

nedelja, 14. novembar 2021.

Srbija u Lisabonu savladala Porugaliju sa 2:1 i plasirala se na Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.

Tok meča:

Kraj meča, Srbija je na Svetskom prvenstvu

90` GOOOOOL! Srbija vodi sa 2:1

Sjajan centaršut Tadića sa desne strane Mitrović je se odlično snašao i glavom poslao loptu u mrežu.

89` Umesto Kostića u igri je Jović

Sa tri napadaća u poslednjih par minuta

82` Šansa za Mitrovića

Dobar centaršut Kostića sa leve strane, Mitrović je na prvoj stativi zahvatio loptu glavom, ali ona odlazi pored suprotne.

76` Vlahovićev udarac izblokiran

Šutirao je Vlahović, ali je Danilo izblokirao njegov udarac.

69` Umesto Živkovića u igri je Radonjić

68` Prilika za Srbiju posle prekida

Slobodan udarac sa oko 30 metara. Nakon kombinacije Tadić je uputi centaršut, ali je odbrana domaćina dobro reagovala.

65` Umesto Veljkovića u igri je Spajić

63` Pavlović neprecizan

Nakon kornera sa leve strane koji je izveo Tadić, pokušao je Pavlović, ali je njegov udarac glavom završio pored gola.

62` Pokušaj Sančeza

Pokušao je Sančez sa poludistance, ali je Rajković bio na mestu.

52` Šansa za Portugaliju

Solo prodor Sančeza uleteo je u kazneni prostor, Rajković je odlično zatvorio ugao i udarac Sančeza nije završio gde je on hteo.

46` Počelo je drugo poluvreme

Srbija nastavlja sa dva napadača. Umesto Gudelja na terenu je Aleksandar Mitrović

Poluvreme, Portugalija - Srbija 1:1

41` Uzvraćaju Portugalci

Mini pritisak domaćina, naši uspevaju da se odbrane i odbiju loptu u korner. Nakon kornera Danilo je šutirao, a lopta odlazi preko gola.

40` Kostić pogaa malu mrežu, ali sa spoljne strane

Lpta stiže do kostića na levoj strani usledio je udarac, ali lopta je doirnula jednog odbrambenog igrača i prošla kraj gola.

36` Nova šansa za Srbiju

Slobodan udarac za Srbiju sa oko 27 metara, šutirao je Tadić, ali je goman Portugalije uspeo da uhvati loptu.

33` GOOOL! Srbija stiže do izjednačenja

Napad po desnoj strani, posle gužve u kaznenom prostoru lopta je stigla do Tadića koji je opalio sa ivice šesnaesterca. Golman Luis Patrisio je loše reagova i lopta je završila u mreži.

14` Prilika za Portugaliju

Slobodan udarac sa oko 22 metra, pokušao je Ronaldo, ali lopta odlazi preko gola.

12` Velika prilika za Srbiju

Vlahović je sajno prihvatio loptu šutirao je, ali je pogodio stativu, ponovo mu se odbila lopta, ali je ovog puta bio neprecizan.

8` Šansa za Srbiju

Reprezentativci Srbije uspeli su da se povrate posle početnog šoka. Posle prekida koji je izveo Tadić imali su priliku, ali je Pavlović u skoku napravio faul, pa je propala ova šansa.

2` GOOL! Portugalija vodi sa 1:0

Nemanja Gudelj je pogrešio, Silva mu je oduzeo loptu ispred šesnaesterca i uposlio Sančeza koji je snažnim udarcem savladao Rajkovića.

Počeo je meč ...

Na tribinama 65.000 gledalaca

Meč počinje za desetak minuta. Fantastična atosfera oko 65.000 gledalaca, među kojima i oko 5.000 onih koji će bodrizi Srbiju.

Videti još: Aleksandar Vučić na aerodromu ispratio fudbalere Srbije, poželeo im sreću i obećao da će „izdvojiti milion evra dodatne premije ukoliko pobede Portugal u Lisabonu“