субота, 20. јул 2024.

&

Почетна страна > Хроника > Лисабон: Фудбалери Србије савладали су селекцију Португалије са 2:1 и обезбедили пласман на Светско првенство у Катару 2022. године

недеља, 14. новембар 2021.

Србија у Лисабону савладала Поругалију са 2:1 и пласирала се на Светско првенство у Катару 2022. године.

Ток меча:

Крај меча, Србија је на Светском првенству

90` ГОООООЛ! Србија води са 2:1

Сјајан центаршут Тадића са десне стране Митровић је се одлично снашао и главом послао лопту у мрежу.

89` Уместо Костића у игри је Јовић

Са три нападаћа у последњих пар минута

82` Шанса за Митровића

Добар центаршут Костића са леве стране, Митровић је на првој стативи захватио лопту главом, али она одлази поред супротне.

76` Влаховићев ударац изблокиран

Шутирао је Влаховић, али је Данило изблокирао његов ударац.

69` Уместо Живковића у игри је Радоњић

68` Прилика за Србију после прекида

Слободан ударац са око 30 метара. Након комбинације Тадић је упути центаршут, али је одбрана домаћина добро реаговала.

65` Уместо Вељковића у игри је Спајић

63` Павловић непрецизан

Након корнера са леве стране који је извео Тадић, покушао је Павловић, али је његов ударац главом завршио поред гола.

62` Покушај Санчеза

Покушао је Санчез са полудистанце, али је Рајковић био на месту.

52` Шанса за Португалију

Соло продор Санчеза улетео је у казнени простор, Рајковић је одлично затворио угао и ударац Санчеза није завршио где је он хтео.

46` Почело је друго полувреме

Србија наставља са два нападача. Уместо Гудеља на терену је Александар Митровић

Полувреме, Португалија - Србија 1:1

41` Узвраћају Португалци

Мини притисак домаћина, наши успевају да се одбране и одбију лопту у корнер. Након корнера Данило је шутирао, а лопта одлази преко гола.

40` Костић погаа малу мрежу, али са спољне стране

Лпта стиже до костића на левој страни уследио је ударац, али лопта је доирнула једног одбрамбеног играча и прошла крај гола.

36` Нова шанса за Србију

Слободан ударац за Србију са око 27 метара, шутирао је Тадић, али је гоман Португалије успео да ухвати лопту.

33` ГОООЛ! Србија стиже до изједначења

Напад по десној страни, после гужве у казненом простору лопта је стигла до Тадића који је опалио са ивице шеснаестерца. Голман Луис Патрисио је лоше реагова и лопта је завршила у мрежи.

14` Прилика за Португалију

Слободан ударац са око 22 метра, покушао је Роналдо, али лопта одлази преко гола.

12` Велика прилика за Србију

Влаховић је сајно прихватио лопту шутирао је, али је погодио стативу, поново му се одбила лопта, али је овог пута био непрецизан.

8` Шанса за Србију

Репрезентативци Србије успели су да се поврате после почетног шока. После прекида који је извео Тадић имали су прилику, али је Павловић у скоку направио фаул, па је пропала ова шанса.

2` ГООЛ! Португалија води са 1:0

Немања Гудељ је погрешио, Силва му је одузео лопту испред шеснаестерца и упослио Санчеза који је снажним ударцем савладао Рајковића.

Почео је меч ...

На трибинама 65.000 гледалаца

Меч почиње за десетак минута. Фантастична атосфера око 65.000 гледалаца, међу којима и око 5.000 оних који ће бодризи Србију.

Видети још: Александар Вучић на аеродрому испратио фудбалере Србије, пожелео им срећу и обећао да ће „издвојити милион евра додатне премије уколико победе Португал у Лисабону“