четвртак, 16. јануар 2025.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Јенс Столтенберг: Санкције Русије против Црне Горе би биле неоправдане, НАТО наставља да гради "стабилност Балкана"
Хроника

Јенс Столтенберг: Санкције Русије против Црне Горе би биле неоправдане, НАТО наставља да гради "стабилност Балкана"

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 18. мај 2016.

Сутрашње потписивање протокола о приступању с Црном Гором доказ је да НАТО "наставља да гради стабилност" на Балкану, наводи Јенс Столтенберг.

Foto: Beta, AP

"Црна Гора ће од сутра учествовати на свим састанцима као посматрач. Када све чланице ратификују Протокол Црна Гора ће постати члан. Ово ће бити историјски дан за НАТО, Црну Гору и стабилност на Западном Балкану", рекао је Столтенберг на конференцији за новинаре у Бриселу.

Генерални секретар НАТО је додао да је то потврда да су врата Алијансе отворена и да је то нови корак у "веома успешној политици проширења НАТО и ЕУ".

Црна Гора је 2. децембра позвана да се придружи НАТО. У седишту НАТО сутра ће бити протокол о приступању, чиме Црна Гора улази у завршну фазу приступања. Протокол треба да ратификује 28 чланица Алијансе и Црна Гора, а очекује се да ће Црна Гора формално постати 29. чланица 2017. године.

Генерални секретар НАТО је одговарајући на новинарско питање рекао да би санкције Русије против Црне Горе "биле неоправдане", јер је њено суверено право да бира свој пут.

Инсистирање дела опозиције у Црној Гори и званичне Москве на референдуму о чланству, Столтенеберг је коментарисао ставом да Црна Гора "треба самостално да одлучи да ли ће одлуку о чланству донети у демократски изабраном парламенту или на други начин".

Део опозиције у Црној Гори инсистира на референдуму о чланству у НАТО, док власт сматра да је довољна потврда протокола о приступању у Скупштини.

(Бета)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер