Početna strana > Hronika > Jelko Kacin pozdravio uspeh proevropskih stranaka na izborima u Srbiji
Hronika

Jelko Kacin pozdravio uspeh proevropskih stranaka na izborima u Srbiji

PDF Štampa El. pošta
ponedeljak, 07. maj 2012.

BRISEL – Izvestilac Evropskog parlamenta za Srbiju Jelko Kacin pozdravio je uspeh proevropskih stranaka na parlamentarnim izborima održanim 6. maja u Srbiji, navedeno je u saopštenju njegovog pomoćnika Saše Butorca.

"Pozdravljam veliki uspeh stranaka koje se zalažu za integraciju Srbije u EU. Takođe smatram da je od velikog značaja činjenica da je izostala podrška ekstremističkim strankama, kao i to da nije bilo većih neregularnosti na biračkim mestima", kazao je Kacin. On je poručio da očekuje da političke partije koje su prešle cenzus za ulazak u Skupštinu što pre otpočnu pregovore o formiranju naredne vlade koja će imati jasan reformski plan sa evropskom agendom.

"Postizanje dogovora o novoj koaliciji pre drugog kruga izbora za predsednika Srbije bio bi dobar signal i znak operativnosti buduće vlade. Evropske integracije Srbije se nalaze u presudnoj fazi. Nezavisno od sastava naredne vlade i od toga ko će je predvoditi, potrebno je što pre nastaviti dijalog sa Prištinom i implementirati do sada postignute sporazume", istakao je Kacin.

On je dodao da je, istovremeno, potrebno naporno raditi na učvršćivanju vladavine prava u zemlji i na ekonomskom oporavku Srbije." Zato se nadam da će naredna vlada početi što pre sa radom, kao i to da će nova Skupština biti konstituisana u najkraćem roku, kako bi saradnja sa evropskim institucijama mogla nesmetano da se nastavi. Očekujem da će predsednički kandidati Boris Tadić i Tomislav Nikolić voditi fer i poštenu kampanju pred drugi krug izbora za predsednika Srbije 20. maja", rekao je Kacin.

(Tanjug)

 

Ostali članci u rubrici

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, Rio Tinto otvoriti rudnik litijuma u dolini Jadra?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner