понедељак, 25. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Јелена Триван: Проблем Косова очигледно зауставља европске интеграције Србије
Хроника

Јелена Триван: Проблем Косова очигледно зауставља европске интеграције Србије

PDF Штампа Ел. пошта
субота, 10. децембар 2011.

Београд - Потпредседница Демократске странке (ДС) Јелена Триван упозорила је данас да је одлука Европског савета да Србији одложи давање статуса кандидата за ЕУ, нажалост постала тачка предизборног позиционирања опозиције, било оних који тврде да је могло брже и боље, или оних који потврђују да нам није место у ЕУ.

- Оно што је влада учинила у преговарачком процесу и у процесу европских интеграција, у потпуности је и до краја у складу са Уставом земље и нисмо могли ни више ни боље - рекла је Триван Танјугу и истакла да је ДС спреман да поднесе одговорност за сваку учињену грешку.

Проблем Косова очигледно заустаља европске интеграције Србије, рекла је Триван и упозорила да ДС није спремна да трпи лажи које Србију гурају све дубље.

Према њеним речима, истина коју грађанима треба рећи је да је статус кандидата одложен једино и искључиво због питања Косова, не због реформских процеса, што је како је рекла, јасно написано у закључку ЕУ.

- Истина је и да то представља додатну меру притиска на Србију - навела је потпредседница ДС, сматрајући да је учињено све у готово немогућој ситуацији, у којој су услови наметани из дана у дан, а са многих страна стављани клипови у точкове, уз поштовање закона, Устава и онога за шта је добијен мандат од грађана.

Триван је напоменула да се критиковањем председника Тадића и пребацивањем одговорности на ДС неће променити чињеница да сваким даном, успоравањем европских интеграција, губи пре свега Србија, а не било који политичар или странка.

Она је указала и на то да јучерашња одлука није одлука која има утицај на политичке странке већ на сваког човека у Србији.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер