четвртак, 28. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Гојко Перовић: Ко пита Мила Ђукановића да је ли Црна Гора српска? Не плашимо се ни да војску изведу на улице, војници ће бити наши најбољи шетачи
Хроника

Гојко Перовић: Ко пита Мила Ђукановића да је ли Црна Гора српска? Не плашимо се ни да војску изведу на улице, војници ће бити наши најбољи шетачи

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 28. фебруар 2020.

 Не плашимо се ни да војску изведу на улице. Извели су пола Црне Горе на улице, и војници ће бити наши најбољи шетачи, поручио је актуелној власти Црне Горе Гојко Перовић, ректор Цетињске богословије.

„Значајна нам је подршка која долази из Србије и Републике Српске. Наравно, није пожељна у неком заштитничком смислу, јер такви тонови нам не помажу због власти која једва чека такве моменте. Власт у Црној Гори не жели да именује литије правим именом, а то је скуп грађана Црне Горе који су незадовољни донесеним законом. Баш зато смо у незгодној позицији да свака прејака подршка из Србије и Републике Српске, Ђукановићевој власти добро дође за замену теза“, рекао је Перовић гостујући на РТРС.

У последње време из Пореске Управе Црне Горе спомињу се баснословни наводни дугови СПЦ према држави, што ректор Цетињске богословије демантује.

„СПЦ и њене јединице ни мање нити више него друга правна лица у Црној Гори дугују или не дугују држави. Веома некоректно је од власти да извлачи тако нешто у овом тренутку. Знам да је износ који се помиње у јавности небулозан. Пореска управа Црне Горе треба да буде у служби свих њених грађана, а не дневне политике“, истакао је Перовић.

Званична власт Црне Горе покушава да смањи број верника на литијама и молебанима, а Перовић истиче да половину учесника чине деца.

„У данашњем свету технологије, дронова, мобилних телефона, веома је лако избројати људе, а они то неће! Ево вам примера. Највећи политички скупови у Црној Гори привлачили су између 10.000 и 20.000 грађана, док данас у Подгорици имате на најмање посећеној литији 35.000 људи. Ако томе додате литије у Бару, Никшићу, Будви, Бијелом Пољу, Колашину, Мојковцу... Долазите до нареалних бројки за Црну Гору“, поручио је Перовић.

На честе констатације председника Црне Горе Мила Ђукановића да „Црна Гора није српска држава“, Перовић одговара „ко њега пита је ли Црна Гора српска“.

„На последњем попису трећина грађана се изјаснила да су Срби. Половина грађана се изјаснила да пише српским језиком, а такође половина на неки начин и чува везу са српским идентитетом. Он као председник требало би у најмању руку да ћути о томе“, јасан је ректор Цетињске богословије.

Перовић је био и актер састанка представника Митрополије црногорско-приморске са Владом Црне Горе о спорном Закону о слободи вероисповести.

„Наш правни тим успео је да министрима и премијеру Душку Марковићу потпуно разобличи сваку спорну тачку, које су дискриминаторске и антиуставне, а њих није мало! Чак и они који су имали задатак да нас поремете после петочасовне правне битке остали су без аргумената. Онда вам је све јасно“, закључио је Перовић.

(Спутник)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер