понедељак, 25. новембар 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Гљаук Коњуфца: Француско-немачки план прихватљив за Приштину. То је компромис јер нема правног признања, али јесте де факто признање, па се држављанство Косова од стране Србије не прихвата директно већ индиректно
Хроника

Гљаук Коњуфца: Француско-немачки план прихватљив за Приштину. То је компромис јер нема правног признања, али јесте де факто признање, па се држављанство Косова од стране Србије не прихвата директно већ индиректно

PDF Штампа Ел. пошта
уторак, 07. фебруар 2023.

Председник скупштине тзв. Косова Гљаук Коњуфца изјавио је данас да је француско-немачки план прихватљив за Приштину, пошто у њему, како је рекао, нема Заједнице општина са српском већином, преноси "Репортери".

Како је навео, Курти је пре три месеца рекао да је план добра основа да се настави даље.

"Не знам чему толика прашина када је премијер рекао да је овај план прихватљив за 'Косово', и то из разлога што се не помиње било каква заједница", рекао је Коњуфца.

Према речима Коњуфце, пошто је Заједницу "распустио" Уставни суд, мора се пронаћи нови облик удруживања.

"'Косово' преузима одређену обавезу за досадашње споразуме који су постигнути у дијалогу, тако да се у овом аспекту може експлицитно рећи да се ради о Заједници општина са српском већином. Али питање је што је Заједница одбачена Уставом и сада је питање да се пронађе нови облик удружења", поручио је.

Истакао је и да је француско-немачки план тренутно најбоље компромисно решење, јер је де факто признање тзв. Косова од стране Србије, без званичног признања.

"Зашто ово није најбоље решење и зашто је реч о компромису? То је компромис јер нема правног признања, али јесте де факто признање, па се држављанство 'Косова' од стране Србије не прихвата директно већ индиректно", оценио је Коњуфца.

(РТ Балкан, Коссев)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, Рио Тинто отворити рудник литијума у долини Јадра?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер